Вівторок, 18 Червня, 2024

На Тернопільщині прокуратура розслідує зникнення зерна з Держрезерву

Миші, які нібито з’їли зерно з Держрезерву на Тернопільщині, стали темою брифінгу прокурора регіону Петра Бойка. Ситуація стала загальновідомою після проведення аудиту, про результати якого розповів радник міністра МВС Михайло Апостол.

Чиновник розповів на своїй сторінці в Facebook, що зникли 2700 вагонів зерна. Він списав все на те, що стратегічний запас держрезерву з’їли миші. Ця відмовка насмішила всю країну і стали приводом для подальшого розгляду і розслідування. Як з’ясувалося «ненажерливі миші» дісталися навіть до запасів зерна в Чорткові.

Зі складів було вивезено зерно обсягом 150 вагонів-зерновозів. Точні дані нестачі зерна повинні були виявити після перевірки до кінця червня. Обсяги нестачі вразили навіть головного прокурора країни.

«Не вистачає 23 700 тис. тонн зерна, – говорить Петро Бойко. – Щоб створити уявлення, з чим це можна порівняти, уявіть: в один залізничний вагон-зерновоз поміщається близько 70 тонн. Так що ми отримаємо десь 330 з гаком вагонів … І це – тільки одне підприємство! Я не знаю, що це за миші повинні бути …», заявив Петро Бойко.

За фактом привласнення майна з держрезерву правоохоронні органи порушили кримінальні справи за статтею за ч. 5 ст. 191 КК – «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Після доведення вини посадових осіб їм загрожує до 12 років позбавлення волі і позбавлення права займати посади у державних структурах, а також конфіскація майна.

«Більшість вкраденого припадає власне на Держрезерв. У нашому випадку свій урожай втратили тільки 2 суб’єкта господарювання. Не хочу зачіпати нюанси самого судового розслідування, але можу сказати, що це питання вирішувалося не тільки цим роком», – заявив Бойко під час брифінгу.

На даний момент справа розслідується правоохоронцями і знаходиться на особистому контролі у генерального прокурора. По ньому проводяться експертизи.

Джерело: znaj.ua

Коментарі

Нещодавні дописи

Наступний допис

Останні новини

Корупція

Головне

Скандал