Двох знаних у Тернополі будівельників зупинили увечері 22 листопада поліцейські та запідозрили, що водії перебувають у стані алкогольного сп’яніння. Чоловіки категорично відмовились пройти освідчення на «Драгері» і в лікарні. Фігуранти «заробили» по кілька протоколів. Одного з водіїв, як ми з’ясували, забирали ще у військкомат.
Скандального забудовника, якого зловили п’яним за кермом у Тернополі, відвезли у ТЦК
Обоє чоловіків, як стало відомо редакції «20 хвилин» із власних джерел, причетні до скандальної забудови на Шпитальній
— На місці події працювали наряди патрульної поліції, а також працівники ТЦК, — повідомив ввечері 22 листопада речник головного управління Нацполіції в області Сергій Крета. — Водії відмовились від проходження освідування на стан алкогольного сп’яніння як за допомогою газоаналізатора «Драгер», так і в медзакладі. На обох склали протоколи за ч. 1 ст. 130 КУпАП — керування авто в нетверезому стані.
Хто ж був за кермом?
Як вдалося дізнатися журналістам «20 хвилин», на вулиці Микулинецькій зупинили водія BMW X5 — Олега Смалюка.
Як пояснюють правоохоронці — за те, що, керуючи автомобілем на дорозі, що має дві смуги для руху в одному напрямку, їхав у крайній лівій смузі, не маючи наміру здійснити повороту ліворуч, при тому крайня права смуга була вільною. За це отримав постанову і штраф 510 грн. А коли працівники поліції спілкувались із водієм, то помітили виражені ознаки алкогольного сп’яніння.
Цього року пан Смалюк вже сплачував штраф у розмірі 340 грн за порушення правил руху — на Львівщині у серпні 2023 року за перетин суцільної дорожньої розмітки.
Водій іншого BMW — Сергій Щеглецький — другий, хто 22 листопада отримав протокол за керування авто напідпитку. Його зупинили на на вул. Замонастирського. У березні 2023 року його притягували до адмінвідповідальності та він сплатив 340 грн штрафу за зупинку в забороненому місці. У липні до суду скерували протокол за скоєння ДТП — за ст. 124 КУпАП — за залишення місця дорожньо-транспортної пригоди і того ж дня наклали штраф у розмірі 3 400 грн.
А місяць тому він мав сплатити 510 грн за керування авто без увімкненого ближнього світла фар у темну пору доби. Ще 250 грн сплатив на початку листопада 2023-го за порушення вимог дорожнього знаку 3.34 — зупинку заборонено.
Причетні до скандального будівництва
Як вдалось дізнатися журналістам, Олега Смалюка, який на відео, яке отримала редакція, відмовляється від освідування на стан алкогольного сп’яніння, того ж вечора забрали до військкомату.
Обидва водіїв причетні до скандального будівництва на вул. Шпитальній у Тернополі.
Нагадаємо, тернополянка Богдана Млинко поскаржилася у поліцію, що її приватний будинок, який знаходиться на вулиці Шпитальна, 24, руйнується через будівельні роботи, які ведуть на сусідній земельній ділянці.
Про це повідомляє поліція Тернопільської області.
Начальник ГУНП в Тернопільській області Сергій Зюбаненко виїхав тоді на місце події, аби особисто розібратися в ситуації. За даним фактом у поліцейських перебувають кримінальні провадження, відкриті відповідно до двох статей Кримінального кодексу України: ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки). У рамках яких проводяться будівельно-технічні експертизи та слідчі дії.
Замовником будівництва за адресою Шпитальна 20, 22 виступає саме Смалюк Олег Миколайович. Він має давні й партнерські стосунки з керівником будівельної компанії ТОВ «Проф-Тер-Буд» Сергієм Щеглецьким. Зокрема, їх об’єднує договір пайової участі у будівництві «індивідуального житлового будинку з приміщеннями для індивідуальної трудової та підприємницької діяльності» за адресою вул. Весела, 11, 13-а. У 2020 році Щеглецький та Смалюк зверталися до міської ради з проханням внести зміни до містобудівних умов та обмежень щодо цього будівництва. Як і у випадку Шпитальної, на Веселій, замість індивідуального житлового будинку, звели багатоквартирний будинок і з літа минулого року активно продають у ньому квартири. Про це розповідають наші колеги із сайту «Політерно».
У 2020 році на місцевих виборах Сергій Щеглецький балотувався до Тернопільської міської ради від партії «За майбутнє». Тоді в інтерв’ю «20 хвилин» він вперше розповів про себе – народився в сім’ї робітників, навчався у тернопільській 26-ій школі.
«Закінчив спершу училище, потім Тернопільський національний технічний університет, спеціалізація – промислове та цивільне будівництво. У 2010-2013 роках працював будівельником. У 2015 році відчув, що має достатньо досвіду, і розпочав свою справу, заснувавши ТОВ «Проф-Тер Буд» – цитуємо розмову пана Щеглецького із журналістами.
Перед місцевими виборами у 2020 році на День Незалежності Сергій Щеглецький отримав від міста подяку як меценат.
Смалюка забрали у військкомат
За даними YouControl, Олег Смалюк має у власності шість об’єктів нерухомості і 5 авто, серед яких і BMW Х5 2023 року випуску, на якому, ймовірно, і зупинили його поліцейські. Він є директором чотирьох підприємств, бенефіціаром ще чотирьох, і власником п’яти компаній, починаючи від будівельного бізнесу і закінчуючи головуванням в ОСББ, а також — співзасновником благодійного фонду.
Директор:
— у ПМП «Елена», основний вид діяльності якого «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна».
— 2 роки 9 місяців є керівником ОСББ «Бродівська 11».
— Директор, бухгалтер і кінцевий бенефіціар у ТОВ «Тернопіль інвест», основним видом діяльності якого є «Купівля та продаж власного нерухомого майна». Додаткові — 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту і 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля.
— ТОВ «Тернопіль технопростір», основним видом діяльності якого є 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Тут є і керівником, і бенефіціаром.
Є бенефіціаром у чотирьох компаніях: вищезгадані ТОВ «Тернопіль інвест» та ТОВ «Тернопіль технопростір». А також ТОВ «Корал», яке засноване понад 25 років тому і основним видом діяльності є 52.10 Складське господарство, а додатковими «Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів» і «Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів». Також є власником ТОВ «Тернопільрайенергосервіс», компанія на ринку 25 років 5 місяців і може надавати в оренду й експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно.
Є власником п’яти компаній — ТОВ «Корал», ТОВ «Тернопіль інвест», ТОВ «Тернопільрайенергосервіс» та ТОВ «Тернопіль технопростір». А також є власником Благодійного фонду «Лікарняна каса Тернопільської області».
Про фонд у 2013 році є згадка на сайті міськради. Більш сучасних матеріалів чи звітів про діяльність фонду у відкритому доступі ми не знайшли.
У військкоматі нашу спробу дізнатися більше також проігнорували.
Що відомо про Щеглецького
Інший кермувальник — Сергій Щеглецький має у власності п’ять земельних ділянок і об’єкт нерухомості на Бродівській. А от автомобілів немає жодного? Він є засновником і безпосереднім керівником ТОВ «Проф-ТерБуд», основним видом діяльності якого є будівництво житлових і нежитлових будівель. Компанія працює на ринку понад вісім років, і вже встигла потрапити в скандал — зокрема, із будівництвом на Шпитальній. Детальніше ви про це можете прочитати за посиланнями наприкінці тексту.
Пан Щеглецький також є керівником Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Новий світ», який діє на ринку нерухомості у Тернополі майже чотири роки. Основний вид діяльності — комплексне обслуговування об’єктів, додаткові – різні будівельні роботи. У цій компанії частка власності пана Сергія складає 33%. Ще 25% має в іншій фірмі, — ПП «Віва-плюс», яка займається наданням в оренду власного і орендованого нерухомого майна. Стаж цієї фірми — понад 17 років.
Сергій Щеглецький є єдиними власником і керівником у ПП «Допомога», — основний вид діяльності якої ніяк не пов’язаний з будівництвом. Це стоматологічна практика.
Незаконне будівництво в центрі Тернополя: мешканці протестують і вимагають реакції влади