Понеділок, 20 Квітня, 2026
Немає результатів
Показати всі результати
Тернопільська правда
  • Новини
  • Події
  • Суспільство
  • Політика
  • Економіка
  • Корупція
  • Кримінал
  • Скандал
  • Інтерв’ю
  • Блоги
  • Новини
  • Події
  • Суспільство
  • Політика
  • Економіка
  • Корупція
  • Кримінал
  • Скандал
  • Інтерв’ю
  • Блоги
Немає результатів
Показати всі результати
Тернопільська правда
Немає результатів
Показати всі результати
Головна Новини

Справу смертельної ДТП, в якій звинуватили нардепа Володимира Гевка, ще не передали до суду

Опубліковано Іван Тернопільський
06.04.2024
A A
Володимир Гевко

Володимир Гевко.

FacebookTwitterTelegram

Читачі «20 хвилин» цікавляться перебігом розслідування резонансної ДТП за участю народного депутата від Тернопільщини Володимира Гевка, під колесами авто якого загинув літній чоловік. Журналісти надіслали запит до ДБР та отримали відповідь. А також намагались почути думку самого Володимира Гевка. Що з’ясували «20 хвилин»?

Досудове розслідування у справі ДТП за участю народного депутата від Тернопільщини Володимира Гевка, під колесами авто якого загинув літній чоловік, ще не завершене. І справу до суду ще не передавали, хоча з часу самої аварії минув вже понад рік. Таку відповідь на запит «20 хвилин» надали у ДБР.

Справу спустили на гальмах?

Читачі неодноразово звертались до редакції з проханням з’ясувати, чому справа досі не в суді. Деякі з них припускали, що її вже спустили на гальмах, і ніхто, зокрема й нардеп, не відповідатиме за смерть чоловіка.

— Досудове розслідування триває, слідчі чекають на завершення усіх призначених експертиз, — повідомила «20 хвилин» речниця ДБР Ольга Чиканова. — Наприкінці завершення досудового розслідування сторони захисту і звинувачення ознайомляться з матеріалами провадження. І лише після цього обвинувальний акт скерують до суду.

Аварія сталась, нагадаємо, у с. Червоне Золочівського району Львівської області 19 березня 2023 року. На автодорозі сполученням «Тернопіль – Львів – Рава-Руська» у селищі Золочівського району Львівської області автомобіль, за кермом якого був народний депутат, збив пішохода, — йдеться на сайті ДБР. Інцидент відбувся за межами нерегульованого пішохідного переходу. Від отриманих травм потерпілий помер.

Згідно з освідуванням на пристрої «Драгер», водій був тверезим, зазначили в Державному бюро розслідувань.

Володимир Гевко тоді й сам повідомив про ДТП на власній сторінці у Фейсбук.

«Трагедії на дорозі — не рідкість»

— Сьогодні трапилася дорожньо-транспортна пригода, яка закінчилася трагедією, — написав народний депутат у соцмережах. — Одним з учасників цього жахливого інциденту був я, іншого лікарі, на жаль, врятувати не змогли.

«Через це хочу повідомити наступне: з перших хвилин цієї трагедії я співпрацюю зі слідством і співпрацюватиму надалі. Я зі свого боку пройшов усі перевірки на алкоголь і наркотики, здав усі необхідні аналізи і надалі буду брати участь у всіх слідчих та процесуальних діях. Досі не можу прийти в себе. На жаль, трагедії на дорозі — не рідкість. Але нам завжди хочеться вірити, що цього ніколи не трапиться з нами, — йдеться в дописі».

— Приношу щирі співчуття і вибачення близьким загиблого, — написав Володимир Гевко. — Немає таких слів, які можуть зарадити цій біді. Але я зі свого боку зроблю все, що в моїх силах, щоб родина трагічно загиблого отримала усю підтримку й допомогу, яка потрібна для того, щоб пережити це страшне горе. Мені дуже важко від того, що трапилося. Знаю, що родичам загиблого ще важче. Я не знаю, як знайти в собі сили пережити цю трагедію. Ще раз приношу щирі співчуття родині загиблого.

Під матеріалом на «20 хвилин» про ДТП, де ми цитуємо нардепа, було чимало повідомлень, в яких читачі зазначали, що швидкість авто мала чималу швидкість. Деякі дописувачі писали, що автівка буквально «летіла».

Що відомо про загиблого?

Як вдалось дізнатись «20 хвилин», загиблого звали Євгеном Григоровичем і йому було 72 роки. Дідусь, припускали місцеві, йшов провідати внуків — дітей сина, який зараз служить. Адже загинув чоловік буквально метрів за 50 від синового дому.

— Пан Євген вже пенсійного віку, можливо, йшов провідати внуків, а син зараз служить, — розповіла староста с. Червоне Леся Олексів. — Бо все сталось недалеко від подвір’я сина. Буквально, метрів 50. Євген Григорович був інвалідом І групи. У нього були проблеми з ходою.

До пенсії чоловік усе життя пропрацював на фермі у місцевому колгоспі. Його дружина померла ще раніше, літній чоловік проживав з дочкою Олею, яка працює в місцевому ПТУ, та її сім’єю. Син жив окремо. І тоді служив в ЗСУ.

— Я на власні очі всього не бачила, але люди кажуть, що швидкість була досить великою, — каже Леся Олексів. — Дорога у гарному стані, тому й перевищують. Інтенсивність руху і транспортний потік чималий, це ж траса Тернопіль-Львів.

На цій дорозі тротуар є лише з одного боку, з того ж боку є освітлення, з іншого ні. Саме по неосвітленій частині йшов Євген Григорович. Чи узбіччям, чи проїжджою. Частиною — деталі встановлюватиме слідство.

У ДБР, попри всі припущення коментаторів, чітко вказали: ДТП трапилась поза межами пішохідного переходу. Це ж підтверджує і староста Червоного.

— Авто збило пана Євгена не на пішохідному переході, а метрів за 50 до нього, а то й більше. Але, ймовірно, тіло від удару затягнуло ближче до переходу, — припускає Леся Олексів. — На тому місці авто збило не одну людину, аварії там досить часто трапляються, бо рух транспорту інтенсивний, наплив машин великий.

Євген Григорович загинув на місці ДТП. Медики, які приїхали на виклик, лише констатували його смерть, каже староста.

Що повідомили в ДБР?

«20 хвилин» 25 березня надіслали запит до ДБР, де цікавились, зокрема, на якому етапі справа, що з’ясували слідчі у рамках розслідування кримінального провадження, якою була швидкість авто під керуванням нардепа, а також чи виявили у нього в крові ознаки сп’яніння?

«Слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке 20 березня 2023 р. внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом дорожньо-транспортної пригоди (далі – ДТП) за участю народного депутата України Гевка В.Л., яка трапилась 19.03.2023 на трасі М-09 автодороги Тернопіль – Львів – Рава-Руська в селі Червоне Золочівського району Львівської області, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 286 Кримінального кодексу України», — повідомила у відповіді на запит начальник відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів Управління забезпечення діяльності ДБР Оксана Згіблова.

— Під час досудового розслідування проведено ряд судових експертиз, зокрема, судово-медичну експертизу тіла, судово-трасологічну експертизу, судову автотехнічну експертизу, допитано в якості свідків очевидців ДТП, а також проведено слідчий експеримент, — повідомила Оксана Згіблова. — Наразі досудове розслідування триває, проводяться слідчі дії, направлені на встановлення об’єктивних обставин події, необхідних для подальшого надання експертної оцінки діям учасників ДТП.

У відповіді на решту питань журналістам в ДБР відмовили, посилаючись на таємницю слідства та те, що розголошення деяких даних може зашкодити розслідуванню.

«20 хвилин» намагались також зв’язатись з Володимиром Гевком, аби отримати коментар. Для цього кілька разів протягом дня 5 квітня телефонували пану Володимиру, однак на дзвінки ніхто не відповів. Тоді ми написали повідомлення нардепу, де пояснили, з якого приводу турбуємо. Але й повідомлення залишились без відповіді. Як і понад рік тому, коли намагались почути думку Володимира Гевка з приводу ДТП та чи зустрічався він із родичами загиблого чоловіка. І тоді також всі наші намагання отримати коментар були марними.

Тому ми через публікацію пропонуємо Володимиру Гевку надати нашому виданню коментар. Якщо це станеться, опублікуємо його.

Довідка

Володимир Леонідович Гевко у 2019 року був обраний народним депутатом 9-го скликання по 167 округу (Тернопільська область) від партії «Слуга народу» як безпартійний. Від 10 листопада 2019 року – член партії. Заступник голови Комітету з питань бюджету.  Голова Тернопільської обласної організації партії «Слуга народу».

Народився в смт Товсте Заліщицького району Тернопільської області .

Юридична довідка

Кримінальний кодекс України. Стаття 286. Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами. – Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, — караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Ірина БЕЛЯКОВА

Джерело: 20 хвилин
Позначки: ГевкоДТПрозслідування

Коментарі





Нещодавні дописи

ТБЦ
Головне

Від цигарок до асфальту: як тернопільський бізнесмен Ярема “закатав” Чернівці в свої тендери

19.04.2026
Мандат без роботи: чому Михайла Головка не відкликають з Тернопільської облради
Блоги

Мандат без роботи: чому Михайла Головка не відкликають з Тернопільської облради

18.04.2026
Maserati Levante
Головне

Тернопільський топ-чиновник задекларував елітне авто Maserati свого сина

18.04.2026
Наступний допис
У Тернополі чоловік побив муніципального інспектора за виписаний штраф

На Тернопільщині побились депутати: до поліції з заявами звернулись обидва учасники конфлікту

Під Тернополем чоловік самовільно викопав ставок у заказнику

Під Тернополем чоловік самовільно викопав ставок у заказнику

Черз борги спиртзаводу у власність держави повернуто землю, вартістю понад 914 млн грн, на Тернопільщині

Черз борги спиртзаводу у власність держави повернуто землю, вартістю понад 914 млн грн, на Тернопільщині

Останні новини

ТБЦ

Від цигарок до асфальту: як тернопільський бізнесмен Ярема “закатав” Чернівці в свої тендери

5 години тому
Мандат без роботи: чому Михайла Головка не відкликають з Тернопільської облради

Мандат без роботи: чому Михайла Головка не відкликають з Тернопільської облради

1 день тому
Maserati Levante

Тернопільський топ-чиновник задекларував елітне авто Maserati свого сина

2 дні тому
Віктор Тригуб

Екскерівника районного ТЦК на Тернопільщині оштрафували за п’яне водіння

2 дні тому
У Тернополі засудили директора, котрий переховувався у Польщі

У Тернополі засудили директора, котрий переховувався у Польщі

2 дні тому
Скандал у Микулинецькій громаді: активіст заявив про тепло в раді та холод у школах

Скандал у Микулинецькій громаді: активіст заявив про тепло в раді та холод у школах

3 дні тому
На Прикарпатті судитимуть суддю з Тернопільщини за смертельну ДТП

На Прикарпатті судитимуть суддю з Тернопільщини за смертельну ДТП

3 дні тому
На Тернопільщині ціни на товари першої необхідності буде контролювати обласна військова адміністрація

Ціни ростуть: на Тернопільщині подорожчали продукти, транспорт і одяг

3 дні тому
Скандал із тротуаром у Тернополі: міська влада заявила – це не їхня робота

Скандал із тротуаром у Тернополі: міська влада заявила – це не їхня робота

3 дні тому
Василь Хомінець

У Тернополі обрали керівника центру крові: переміг Хомінець, але є скандал із виїздом за кордон

3 дні тому
Голова обласної ради Тернопільщини хоче знищити оплот “руского міра” на Тернопільщині

На Тернопільщині 85 релігійних громад досі підпорядковуються москві

3 дні тому
«Котлєта» не допомогла відомому тернопільському забудовнику уникнути кримінальної відповідальності

«Котлєта» не допомогла відомому тернопільському забудовнику уникнути кримінальної відповідальності

3 дні тому
Тернопільська міська рада передасть військовим частинам обладнання на понад 4 млн грн

Тернопільська міська рада передасть військовим частинам обладнання на понад 4 млн грн

3 дні тому
На війні загинув випускник тернопільського університету

На війні загинув випускник тернопільського університету

4 дні тому
Земля, квартири і гроші: чим володіє керівництво податкової Тернопільщини

Земля, квартири і гроші: чим володіє керівництво податкової Тернопільщини

4 дні тому

Корупція

Тернополянин за 3000 доларів обіцяв зняти з обліку в системі “Оберіг”

Ексзаступника голови Тернопільської ОВА Ігоря Гайдука відправили до колонії

Стало відоме ім’я почаївського депутата, якого піймали на великому хабарі у Києві

Затримали депутата з Почаєва, який за $10 тис. обіцяв зняти з розшуку та забронювати від мобілізації

На Тернопільщині працівницю обласного онкодиспансеру і онкологиню райлікарні підозрюють в отриманні хабаря

Михайло Головко відмовився відповідати за які кошти сьогодні живе та оплачує адвокатів

Головне

Екскерівника районного ТЦК на Тернопільщині оштрафували за п’яне водіння

У Тернополі засудили директора, котрий переховувався у Польщі

Ціни ростуть: на Тернопільщині подорожчали продукти, транспорт і одяг

У Тернополі обрали керівника центру крові: переміг Хомінець, але є скандал із виїздом за кордон

Тернопільська міська рада передасть військовим частинам обладнання на понад 4 млн грн

На війні загинув випускник тернопільського університету

Популярне

  • У Тернополі засудили директора, котрий переховувався у Польщі

    У Тернополі засудили директора, котрий переховувався у Польщі

    51 поширення
    поширити 20 Tweet 13
  • У Тернополі обрали керівника центру крові: переміг Хомінець, але є скандал із виїздом за кордон

    51 поширення
    поширити 20 Tweet 13
  • На війні загинув випускник тернопільського університету

    34 поширення
    поширити 14 Tweet 9
  • «Котлєта» не допомогла відомому тернопільському забудовнику уникнути кримінальної відповідальності

    32 поширення
    поширити 13 Tweet 8
  • Мандат без роботи: чому Михайла Головка не відкликають з Тернопільської облради

    29 поширення
    поширити 12 Tweet 7

Скандал

Скандал у Микулинецькій громаді: активіст заявив про тепло в раді та холод у школах
Новини

Скандал у Микулинецькій громаді: активіст заявив про тепло в раді та холод у школах

Опубліковано Іван Тернопільський
17.04.2026

У Микулинецька громада розгорівся скандал через різні умови опалення в адмінбудівлях і навчальних закладах. Про ситуацію у...

Скандал із тротуаром у Тернополі: міська влада заявила – це не їхня робота

Скандал із тротуаром у Тернополі: міська влада заявила – це не їхня робота

17.04.2026
Василь Хомінець

У Тернополі обрали керівника центру крові: переміг Хомінець, але є скандал із виїздом за кордон

16.04.2026
У Тернополі прокуратура судиться з релігійною громадою через 1,2 млн грн

У Тернополі прокуратура судиться з релігійною громадою через 1,2 млн грн

15.04.2026
«Людина перестала ходити — і її відправили додому»: скандал у тернопільській лікарні

«Людина перестала ходити — і її відправили додому»: скандал у тернопільській лікарні

11.04.2026

Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «Тернопільська правда», захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «Тернопільську правду» має міститися в першому абзаці тексту.

  • Контакти
  • Співпраця

© 2025

Немає результатів
Показати всі результати
  • Новини
  • Події
  • Суспільство
  • Політика
  • Економіка
  • Корупція
  • Кримінал
  • Скандал
  • Інтерв’ю
  • Блоги

© 2025