Заїхала просто у Катедру. Рівно два роки тому, 23 квітня, тернополянка, керуючи автомобілем «Ауді», знесла центральні двері Катедрального собору, заїхала у храм і пошкодила релігійне майно. Все це сталося напередодні Великодня.
Наразі добігає завершення судовий процес у цій справі. Вже допитали свідків і дослідили письмові докази.
На крайньому засіданні прокурор озвучив характеристику підсудної Ірини-Скрабут-Яворської. На наступне засідання характеризуючі дані має підготувати і надати суду сторона обвинуваченої.
Окрім того, досі не допитали потерпілу сторону у справі – настоятеля Катедри Ореста Павліського. Він жодного разу до зали суду не з’явився. Але, як зазначив прокурор, поки триває судовий процес його спробують повторно викликати для дачі свідчень.
Серед цікавого – адвокат сторони захисту Володимир Рубінський надав суду додаткові квитанції, які свідчать, що обвинувачена всю завдану релігійній споруді шкоду компенсувала, і сплатила навіть більше, ніж було вказано в офіційному висновку.
“Розмір відшкодування, який визначений у рамках даного кримінального провадження у сумі 205 тисяч 26 гривень. Це згідно висновку будівельно-технічної експертизи. Додатково була перерахована застава, а також інші додаткові платежі. Зокрема, на суму 50 тисяч грн, 45 тисяч грн та 30 тисяч грн 705 (тобто додатково – 125 тисяч 705 грн).
Прошу надати їм (квитанціям, – ред.) оцінку, у тому числі діям підзахисної, щодо відшкодування шкоди окрім тої, яка була встановлена згідно висновку будівельно-технічної експертизи але на усну вимогу представника потерпілого, оскільки останній вважав, що експертизою визначено не всі збитки”, – повідомив захисник обвинуваченої.
На наступне судове засідання планують завершити розгляд справи, щоб суддя міг піти у нарадчу кімнату перед оголошенням вироку. Зокрема, мають допитати обвинувачену, і провести дебати.
Нагадаємо, Ірині Скрабут-Яворській інкримінують дві статті Кримінального кодексу:
ст. 178 – Пошкодження релігійних споруд чи культових будинків
ч. 3 ст. 298 – Незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини.