Тернопільська міська рада “погоріла” на закупівля спальних мішків на майже 13 мільйонів гривень. Нaприкінці грудня 2022року Тернопільськa міськa рaдa відзвітувaлa про зaкупівлю спaльних мішків для зaбезпечення потреб мешкaнців Тернополя, які будуть проживaти у мaсових пунктaх в умовaх повного блекaуту.
З метою облaштувaння пунктів мaсового проживaння людей нa випaдок критичної ситуaції в умовaх відсутності теплa, води тa електроенергії Тернопільськa міськa рaдa зaкупилa у ТзОВ «ФАСТ ФЕКТОРИ» тa КП «Тернопільелектротрaнс» 4500 тa 500 спaльних мішків відповідно.
Договір з комунaльним підприємством «Тернопільелектротрaнс» було уклaдено 16 листопaдa 2022 року про зaкупівлю 500 спaльних мішків нa суму 1 133 860 гривень. Згідно із документом, один виріб обійшовся місту у 2267 гривень з ПДВ.
Того ж 16 листoпaдa Тернoпільськa міськa рaдa без конкуренції зaкупилa у столичної ТзОВ «ФАСТ ФЕКТОРИ» спaльних мішків нa 12 690 000 гривень.
Про це писали ряд тернопільських ЗМІ. Чиновинки не забарилися з відповіддю.
Пропонуємо читачам повний текст новини з сайту ТМР.
Чергова порція брехливої та недостовірної інформації проти Тернопільської міської ради з’явилася у деяких інтернет-виданнях щодо придбання спальних мішків, які призначалися для пунктів масового проживання. Дані публікації свідчать про некомпетентність даних журналістів та спрямовані на дискредитацію діяльності міської ради, вводить в оману читачів і маніпулює їх свідомістю.
Спальні мішки виготовлені та поставлені
Тернопільська міська рада у 2022 році уклала договори на придбання спальних мішків, які передбачені для використання на випадок тривалих блекаутів у місті та для проживання тернополян у пунктах масового проживання. Договір був укладений з огляду на запровадження воєнного стану та необхідності оперативного реагування на критичну ситуацію, що виникала у зв’язку з обстрілами енергетичної інфраструктури та тривалою відсутністю електроенергії. Договір на придбання мішків був укладений, враховуючи постанову Кабінету міністрів України від 12 жовтня 2022 №1178.
Спальні мішки були виготовлені, вчасно поставлені, вони є у наявності та готові до використання за своїм призначенням. Окрім того, представники Державної фінансової інспекції України провели повну інвентаризацію даних спальних мішків у місцях їх зберігання та підтвердили їх наявність.
Відтак, будь-яка думка про заподіяння шкоди бюджету – безпідставна та абсурдна.
Спальні мішки мають сертифікати відповідності нормам і вимогам щодо якості
На виготовлені спальні мішки є висновки про відповідність вимогам і нормам, видані Державним підприємством «Львівстандартметрологія», Державним підприємством «Одесастандартметрологія», Державним підприємством «Укрметртестстандарт». Дані висновки є чинними та не спростовані. Також наявні офіційні висновки Державної санітарно-епідеміологічної експертизи, протоколи державної санітарно-епідеміологічної експертизи, проведеної НДІ екології та токсикології ім.Л.І.Медведя. на усі комплектуючи з яких відбулося пошиття спальних мішків.
Касації ще не було
Щодо розгляду вимог в суді відзначаємо, що 12.12.2023 Верховний суд відкрив касаційне провадження за касаційною скаргою Тернопільської міської ради на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду та витребував матеріали адміністративної справи з Тернопільського окружного адміністративного суду. Окрім того, до Верховного суду надійшла також касаційна скарга постачальника – ТОВ «ФАСТ ФЕКТОРИ» на дану постанову.
Станом на сьогоднішній день немає жодної позиції Верховного суду з приводу розгляду касаційних скарг. Тож розгляд справи ще триває.
Тернопільська міська рада працює у правовому полі, реагуючи на виклики, пов’язані з воєнним станом та іншими критичними ситуаціями. Відтак, звертаємося до тих «журналістів», хто публікує інформацію у інтернет-виданнях, не поширювати брехливу інформацію та спростувати поширену інформацію.
Висновки робити вам, любі читачі. Пишіть свої думки в коментарях і поширюйте матеріал.
Тернопільська міська рада “погоріла” на закупівля спальних мішків на майже 13 мільйонів гривень