Майже 9000 жителів 22-х областей та м. Києва проходили опитування, яке було ключовим складником у становленні рейтингу, розробленого дослідницькою лабораторією Rating Lab.
Пише Голос.
Дані вказують на те, що найкращі оцінки отримало емоційне сприйняття свого населеного пункту (0.7), а найгірші – економічні можливості (-0.9).
Емоційне сприйняття – єдиний індекс, де жодна область не отримала від’ємне значення.
Першість у рейтингу регіонів за Індексом місцевого благополуччя (LWBI) впевнено посідає столиця України – Київ (0,9 балів за шкалою від -3 до +3). За ним слідують ряд областей, які мають загальне позитивне значення індексу: Львівська (0.4), Івано-Франківська (0.3), Харківська (0.3), Одеська (0.3), Волинська (0.3), Київська (0.2) та Хмельницька (0.2) області.
«Області-середнячки» з більш нейтральними оцінками (значення індексу коливається від +0.1 до -0.1) – це Чернівецька, Черкаська, Рівненська, Вінницька, Тернопільська, Закарпатська, Чернігівська, Дніпропетровська. Ще ряд регіонів отримали від’ємні значення індексу на рівні від -0.2 до -0.3: Житомирська, Полтавська, Кіровоградська та Сумська області. Найгірші оцінки мають Запорізька (-0.5), Миколаївська (-0.5) та Херсонська (-1.0) області.
Варто наголосити, Київ отримав перше місце за чотирма складовими Індексу, крім цивільної безпеки, за якою першість належить ряду західних областей. Це також єдиний регіон, де значення Індексу економічних можливостей позитивне, тоді як у решти 22 регіонів – від’ємне.
Ще важливий фактор – вік. Чим старші респонденти, тим краще вони оцінили місцеве благополуччя в своїх містах і селах, тоді як молодь давала більш скептичні оцінки. Забезпечені і «оптимісти» також дали найвищі оцінки. Схоже, на Тернопільщині одні скептики (іронія).
Детальніший аналіз рейтингів областей за компонентами Індексу місцевого благополуччя (LWBI):
Лідерами за емоційним сприйняттям своїх регіонів стали Київ (1.8), Харківська (1.1), Одеська (1.1), Львівська (1.0), Івано-Франківська (0.9) та Волинська (0.8) області. Найгірші оцінки отримали Миколаївська (0.0), Херсонська (0.1), Сумська (0.1) та Кіровоградська (0.1) області. Тернопільщина стоїть між першою та другою групами.
За оцінками рівня цивільної безпеки наша область потрапила у лідери, її обскакали лише: Івано-Франківська (0.9), Волинська (0.8), Львівська (0.8) області.
За оцінками рівня освіти та медицини Тернопільщина посередня.
Впорядкованість має тенденцію до зниження.
От за значенням Індексу економічних можливостей найгірші показники мають Херсонська (-1.9), Сумська (-1.6), Миколаївська (-1.5), Кіровоградська (-1.5) області і недалеко від них «втекла» Тернопільська (-1.3).
Методологія
Аудиторія опитування: населення України віком від 18 років і старше в 22-х областях та м. Києві, які мають доступ до інтернету і користуються смартфоном (понад 80% дорослого населення). Опитування не проводилось на тимчасово окупованих територіях Херсонської і Запорізької обл., та загалом у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим. Вибіркова сукупність: 8572 респондентів, або мінімум 350 респондентів на область (проживання респондента станом на момент опитування). Похибка на рівні області не більше 5%. Терміни проведення опитування: 22 листопада – 2 грудня 2023. Метод: Онлайн опитування (CAWI) через месенджери та соціальні мережі. Для досягнення випадкового відбору і максимального охоплення було здійснено 2,287 млн. спроб контакту, якими досягнуто 69250 респондентів, з них:
відкрили, але не почали опитування – 45170
почали і не завершили – 15508
завершили – 8572 респондентів
Response Rate (досяжність): 12,4%