Субота, 4 Квітня, 2026
Немає результатів
Показати всі результати
Тернопільська правда
  • Новини
  • Події
  • Суспільство
  • Політика
  • Економіка
  • Корупція
  • Кримінал
  • Скандал
  • Інтерв’ю
  • Блоги
  • Новини
  • Події
  • Суспільство
  • Політика
  • Економіка
  • Корупція
  • Кримінал
  • Скандал
  • Інтерв’ю
  • Блоги
Немає результатів
Показати всі результати
Тернопільська правда
Немає результатів
Показати всі результати
Головна Новини

Як російські й проросійські медіа нав’язують українцям вакцину з РФ

Опубліковано Технічний адміністратор
11.05.2021
A A
Як російські й проросійські медіа нав’язують українцям вакцину з РФ
FacebookTwitterTelegram
Щоб «легалізувати» свою недотестовану вакцину, російська пропаганда нав’язує думку, що її вже замовляють у різних країнах, зокрема у високотехнологічному Ізраїлі.

Аналітики дезінфомоніторингу ТЕКСТІВ простежили, що російські дезінформатори ось уже кілька місяців в унісон кричать: Росія хоче по-братньому поділитися з українцями вакциною проти коронавірусу, але клятий «госдеп» забороняє рятувати «братній народ».

Приблизно з початку жовтня бачимо на нашому дашборді старт цієї кампанії у російських і українських маніпулятивних медіа. З 7 жовтня, після зустрічі Віктора Медведчука зі своїм кумом — президентом РФ Владіміром Путіним, ця тема почала охоплювати від 5 до 18% щоденних публікацій з ознаками маніпуляцій. Під час тієї розмови нардеп із ОПЗЖ попросив у Путіна надати Україні російську вакцину від коронавірусу і повідомив — він і його родина вже на собі випробували розробку і почуваються чудово.

Путін у відповідь пообіцяв дати російську вакцину, якщо Україна звернеться з відповідним проханням.

Навіть російські вчені — проти

Той факт, що російська вакцина не має доведеної ефективності, оскільки не пройшла третю фазу клінічних випробувань, і навіть російська Асоціація організації клінічних досліджень безуспішно радила російському МОЗу утриматися від її реєстрації, губиться в емоційних і маніпулятивних повідомленнях.

Спочатку дезінформатори використовували гіпотетичну російську «вакцину» як інформаційну зброю. До речі, навіть назва препарату «Спутник 5» натякає на те, що у 1960 році саме радянський літальний апарат був першим, що побував у космосі та повернув на Землю живих істот.
Щодо просування цього продукту в Україні — ключовою тезою було те, що український уряд нібито не довіряє російській вакцині через власні упередження, а не її сумнівний статус.

Ще до того як компанії Pfizer та BioNTech оголосили про свій успіх у розробці вакцини проти коронавірусу, росіяни вже розпочали кампанію з легалізації свого продукту у світі — через фейки та маніпуляції.

Легалізація російської вакцини

Кілька днів тому російські та проросійські медіа почали тиражувати інформацію про те, що ізраїльська клініка замовила 1,5 млн доз російської вакцини від коронавірусу. Серед цих видань були також «112 канал» і «Страна.ua».

У тексті новини, яка поширювалася, писали: гендиректор ізраїльської лікарні «Хадасса», професор Зєєв Ротштейн, який замовив вакцину, на прохання російського уряду намагатиметься отримати дозвіл ізраїльського МОЗу на використання цієї вакцини у країні… Професор Ротштейн переконаний, що побоювання, які висловлюються з приводу російської вакцини, необґрунтовані, а критика на її адресу пов’язана з конкуренцією Росії і США у «перегонах вакцин».

Основне завдання цієї інформації — легалізувати російську вакцину за допомогою світової спільноти. Зокрема довести, що навіть високотехнологічний Ізраїль готовий використовувати російську вакцину, а от Україна цього робити не хоче, бо їй забороняють США (за тиждень до цього заголовки «Украине закупать российскую вакцину от коронавируса запретили в посольстве США в Киеве» красувалися на всіх російських і проросійських медіа).

Того самого дня, коли у медіа з’явилася інформація про те, що ізраїльська клініка замовила російську вакцину, Віктор Медведчук заявив: уже понад 50 країн зацікавилися російською розробкою.

«Є попередні домовленості Китаю, Індії та Бразилії щодо спільного виробництва вакцини, російської вакцини. Треба вести переговори і треба домовлятися. Понад 50 країн звернулися до Росії з метою закупівлі вакцини. І замовлення від цих країн становить, вдумайтеся, 1 млрд 200 млн доз. Це шоста частина населення земної кулі», — сказав Медведчук в інтерв’ю «112 каналу». У своєму спічі Медведчук згадав і про замовлення ізраїльської клініки.

Що відбувається з російською вакциною в Ізраїлі

Інформація про ізраїльську клініку, яка замовила 1,5 млн доз російської вакцини, потрапила неповною в український і російський медіапростір з ізраїльського англомовного медіа Haaretz. Більшість видань, які посилалися на Haaretz, «випустили» з уваги кілька суттєвих «але».

По-перше, в оригінальному матеріалі професор Ротштейн сказав, що доти, доки не завершиться третій етап клінічних випробувань і не будуть проаналізовані всі дані, неможливо дізнатися про ефективність вакцини у запобіганні вірусу.

По-друге, в оригінальному матеріалі йдеться про те, що професор Ротштейн має конфлікт інтересів у позиціонуванні російської вакцини. Зокрема зазначається, що російське відділення клініки «Хадасса», якою керує професор, брало участь у дослідженні ефективності російської вакцини.

По-третє, професор Ротштейн припускає, що ізраїльське Міністерство охорони здоров’я може не затвердити використання російської вакцини у країні, тому вони мають запасний план щодо її розповсюдження — «будуть використовувати закордонні філіали клініки». Тобто російські, оскільки лише там поки дозволене використання цієї вакцини від коронавірусу.

По-четверте, професор зазначає: його віра в ефективність вакцини підкріплюється лише власними спостереженнями. За його словами, він на особистому рівні знайомий з високопоставленими росіянами, які вакцинувалися. «У них не виросли роги. Вони ходять без масок. Вони сказали мені, що перевірилися на рівень антитіл до коронавірусу, і він високий», — ось якими були головні аргументи Ротштейна щодо ефективності російської вакцини від коронавірусу в оригінальній статті.
Варто ще додати, що з травня 2019 року контрольний пакет акцій московського філіалу «Хадасса» (75%+1) належить російському бізнесмену Євгенію Туголукову — депутату Держдуми у 2007–2011 роках.
Цей філіал є ключовим закладом у Московському міжнародному медичному кластері, який створюється за підтримки уряду Росії і на розбудову якого витрачаються кошти з державного бюджету.

Хто насправді готовий її купувати

Угорщина — нині єдина країна ЄС, яка вирішила імпортувати невеликі партії російської вакцини від коронавірусу. У перспективі угорці планують розпочати виробництво вакцини на території країни.

Серед країн, які також погодилися купувати російські вакцини від коронавірусу: Білорусь, Саудівська Аравія, ПАР, ОАЕ, Мексика, Венесуела, Філіппіни, Казахстан, Таджикистан, Азербайджан, Молдова, Узбекистан.

Власне, дезінформатори хочуть додати до цього красномовного переліку й Україну, використовуючи гіпотетичну російську «вакцину» як інформаційну зброю, щоб показати вигоду України від повернення до орбіти РФ. Раніше таким аргументом був газ.

Джерело: texty.org.ua
Позначки: вакцинакоронавірусполітикаРосія

Коментарі





Нещодавні дописи

Людмила Марченко
Головне

Засуджена за хабарництво тернопільська нардепка Людмила Марченко оприлюднила декларацію про доходи

04.04.2026
Наталія Масник
Новини

Нові призначення в Тернопільській ОВА: заступницею начальника стала мільйонерка Наталія Масник

03.04.2026
гроші
Головне

Зарплатний стрибок у РДА Тернопільщини – у деяких районах заступники отримують більше за керівників

03.04.2026
Наступний допис
У Тернополі маршрутка із тріснутим склом возить людей (Фото)

У Тернополі маршрутка із тріснутим склом возить людей (Фото)

Маленькому Марчику з Тернопільщини потрібні ліки за два мільйони доларів (Фото)

Маленькому Марчику з Тернопільщини потрібні ліки за два мільйони доларів (Фото)

В яких школах Тернопільщини залишаться 10-й та 11-й класи

На Тернопільщині дитина не хоче ходити в школу, бо боїться вчителя, який чіпляється до неї

Останні новини

Людмила Марченко

Засуджена за хабарництво тернопільська нардепка Людмила Марченко оприлюднила декларацію про доходи

3 години тому
Наталія Масник

Нові призначення в Тернопільській ОВА: заступницею начальника стала мільйонерка Наталія Масник

14 години тому
гроші

Зарплатний стрибок у РДА Тернопільщини – у деяких районах заступники отримують більше за керівників

1 день тому
Віталій Дацко

Майже мільйон за рік – доходи голови Підволочиської громади зросли

1 день тому
Що нового з’явилось у декларації заступника голови Тернопільської обласної ради Ігоря Сопеля у 2023 році

Понад мільйон доходу і соцдопомога – декларація заступника голови Тернопільської облради

1 день тому
Скандал навколо броварні на Тернопільщині – заявляють про можливі порушення з водою та екологією

Скандал навколо броварні на Тернопільщині – заявляють про можливі порушення з водою та екологією

2 дні тому
Наталія Мaсник

Кабмін погодив заступницю голови Тернопільської ОДА Наталію Мaсник

2 дні тому
У відомого тернопільського забудовника Володимира Фіголя проводять обшуки

У відомого тернопільського забудовника Володимира Фіголя проводять обшуки

2 дні тому
На Тернопільщині удвічі зросла кількість гривневих мільйонерів

Рейтинг голів громад Тернопільщини по зарплатах

3 дні тому
Андрій Нога

До мільйона все ближче – як зростають доходи голови Залозецької громади на Тернопільщині

3 дні тому
Приліт

На Тернопільщині повідомили про влучання дрона в аграрне підприємство

3 дні тому
Ексголова Тернопільської облради просив апеляцію ВАКСу дозволити йому вільно їздити Україною

Михайло Головко за 2025 рік не заробив ні копійки: сім’я з шести осіб прожила на 105 тис грн доходу дружини депутатки

3 дні тому
Степан Гладун

Після падіння – зростання: доходи голови Хоростківської громади пішли вгору

4 дні тому
У Тернополі чоловік жорстоко вбив знайому і знімав побиття на телефон

У Тернополі чоловік жорстоко вбив знайому і знімав побиття на телефон

4 дні тому
Ігор Гайдук

Ексзаступника голови Тернопільської ОВА Ігоря Гайдука відправили до колонії

4 дні тому

Корупція

Ексзаступника голови Тернопільської ОВА Ігоря Гайдука відправили до колонії

Стало відоме ім’я почаївського депутата, якого піймали на великому хабарі у Києві

Затримали депутата з Почаєва, який за $10 тис. обіцяв зняти з розшуку та забронювати від мобілізації

На Тернопільщині працівницю обласного онкодиспансеру і онкологиню райлікарні підозрюють в отриманні хабаря

Михайло Головко відмовився відповідати за які кошти сьогодні живе та оплачує адвокатів

Колишній голова Тернопільської облради Михайло Головко розповів, хто вимагав гроші

Головне

У відомого тернопільського забудовника Володимира Фіголя проводять обшуки

До мільйона все ближче – як зростають доходи голови Залозецької громади на Тернопільщині

Після падіння – зростання: доходи голови Хоростківської громади пішли вгору

На Тернопільщині під час спалювання трави загинув 71-річний чоловік, його родич отримав опіки

Мама-мільйонерка і син в Америці: що у декларації заступниці мера Тернополя

У центрі Тернополя біля гімназії Франка провалився асфальт: небезпечна ділянка збільшується

Популярне

  • Заступниця мера Тернополя має квартиру, гараж і два приміщення у скандальному будинку

    Мама-мільйонерка і син в Америці: що у декларації заступниці мера Тернополя

    100 поширення
    поширити 40 Tweet 25
  • Рейтинг голів громад Тернопільщини по зарплатах

    70 поширення
    поширити 28 Tweet 18
  • ОККО купила проєкт вітрових електростанцій у колишнього голови Тернопільської РДА

    58 поширення
    поширити 23 Tweet 15
  • «Чекав моєї смерті, але жадібність його викрила», – геній з Тернопільщини Іван Марчук записав відеозвернення

    56 поширення
    поширити 22 Tweet 14
  • Скандал навколо броварні на Тернопільщині – заявляють про можливі порушення з водою та екологією

    51 поширення
    поширити 20 Tweet 13

Скандал

У Чорткові чоловік виставив на продаж самовільну прибудову, яку суд зобов’язав його знести
Новини

У Чорткові чоловік виставив на продаж самовільну прибудову, яку суд зобов’язав його знести

Опубліковано Іван Тернопільський
30.03.2026

Західний апеляційний господарський суд у Львові постановив знести незаконну прибудову до приміщення в центрі Чорткова. Йдеться про...

«Чекав моєї смерті, але жадібність його викрила», – геній з Тернопільщини Іван Марчук записав відеозвернення

«Чекав моєї смерті, але жадібність його викрила», – геній з Тернопільщини Іван Марчук записав відеозвернення

29.03.2026
Земельний конфлікт на Тернопільщині: у Романовому Селі люди вийшли на протест

Земельний конфлікт на Тернопільщині: у Романовому Селі люди вийшли на протест

28.03.2026
У Тернополі незаконно перефарбували пам’ятку архітектури в синій колір: міськрада обіцяє покарання

У Тернополі незаконно перефарбували пам’ятку архітектури в синій колір: міськрада обіцяє покарання

22.03.2026
Чергова земельна афера в Петрикові під Тернополем

Чергова земельна афера в Петрикові під Тернополем

21.03.2026

Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «Тернопільська правда», захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «Тернопільську правду» має міститися в першому абзаці тексту.

  • Контакти
  • Співпраця

© 2025

Немає результатів
Показати всі результати
  • Новини
  • Події
  • Суспільство
  • Політика
  • Економіка
  • Корупція
  • Кримінал
  • Скандал
  • Інтерв’ю
  • Блоги

© 2025