Про це повідомляє прес-служба ради Європейського Союзу.
Цього разу із зеленого списку вилучили Аргентину, Австралію та Канаду. Україна, яку 9 листопада 2021 року виключили із переліку залишилась в червоній зоні
Станом на 17 січня до переліку безпечних третіх країн, для громадян яких рекомендують дозволити туристичні подорожі до Європейського Союзу входять:
- Бахрейн
- Чилі
- Колумбія
- Індонезія
- Кувейт
- Нова Зеландія
- Перу
- Катар
- Руанда
- Саудівська Аравія
- Південна Корея
- Об’єднані Арабські Емірати
- Уругвай
- Китай, за умови підтвердження взаємності
- Обмеження подорожей також слід поступово скасовувати для двох спеціальних адміністративних областей Гонконгу та Макао.
- Тайвань – країна, які не визнані принаймні однією державою-членом ЄС
- відповідно до рекомендації, громадяни Андорри, Монако, Сан-Марино та Ватикану повинні вважатись мешканцями ЄС.
Нагадаємо, що рішення Ради ЄС носить рекомендаційний характер, на основі якого кожна держава-член вирішуватиме до якої “зони ризику” відносити ту чи іншу країну та на яких умовах впускати іноземних туристів. Наступне рішення буде прийняте за 14 днів.
Незважаючи на знаходження України в “червоному переліку” ЄС, нічого страшного не сталось – Європа не закрилась для вакцинованих громадян України (за виключенням Італії та Мальти), щоправда багато країн ввели додаткові тести на COVID-19, які потрібно робити перед мандрівкою або по прильоту.
Умови в’їзду для громадян України в окремі країни можна перевірити тут:
- МЗС України
- Timatic
- Timatic Pasport, Visa and Health
- Reopen Europa
- відповіді на поширені питання про подорожі у 2021 році
При вирішенні питання про те, чи слід включати країну, яка не входить до ЄС, враховуються наступні критерії епідеміологічної ситуації:
- не більше 75 нових випадків COVID-19 на 100 000 жителів за останні 14 днів
- стабільна або тенденція до зменшення кількості нових випадків за цей період у порівнянні з попередніми 14 днями
- понад 300 тестів на 100 000 жителів, проведених за попередні сім днів, якщо дані доступні Європейському центру з профілактики та контролю захворювань (ECDC)
- не більше 4% позитивних тестів серед усіх тестів на COVID-19, проведених за попередні сім днів, якщо дані доступні ECDC
- характер вірусу, наявного в країні, зокрема, чи були виявлені варіанти, що викликають занепокоєння
- загальна реакція країни на COVID-19, беручи до уваги наявну інформацію, в тому числі щодо таких аспектів, як спостереження, відстеження контактів, стримування, лікування та звітування, а також надійність інформації та, якщо необхідно, загальний середній бал за шкалою IHR
- до уваги також береться прогрес з вакцинації населення та наявність особливо небезпечних штамів вірусу.