За словами речника Нацполіції Тернопільщини Сергія Крети, жінка чотири місяці поповнювала картки невідомих осіб, які представлялися працівниками брокерської компанії. Вона пересилила гроші на криптовалютний гаманець, думаючи, що матиме з цього інвестиції.
“Інформацію про можливість заробляти на інвестуванні у закордонні компанії жінка побачила на сторінці блогера в соцмережі. Вона придбала курс навчання з інвестування і заплатила 16 тисяч гривень за реєстрацію акаунта на сайті брокерської контори. Із липня їй телефонували невідомі, називалися працівниками контори і обіцяли прибутки. Вони спонукали її знову вкладати гроші. Спершу жінка надсилала кошти на банківські рахунки, а коли віддала 600 тисяч гривень, то отримала перший “прибуток” – 28 тисяч гривень”.
Речник Нацполіції Тернопільщини каже, жінка розповіла, що хотіла заробляти по 10 тисяч доларів щоквартально. Це вигода, про яку вона чула від блогерів.
“Згодом шахраї, які представлялися консультантами, порадили тернополянці поповнювати доларами криптовалютний гаманець. Ця послуга доступна через обмінники. Тоді жінка взяла кредити, позичила гроші у рідних і знайомих та знову надіслала їх. З липня до жовтня втратила майже п’ять з половиною мільйонів гривень”.
За словами Сергія Крети, жінка звернулася до правоохоронців. Інформацію про цю подію поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за 5 частиною 190 статті Кримінального кодексу. Це шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою. Санкція статті передбачає ув’язнення до 12 років з конфіскацією майна.