Як людина, котра давно професійно деформована, «я в нотах бачу музику». Якщо перекладати на людську мову — бачу в дослідженнях політичні наслідки, які буде диктувати електоральна поведінка під-час виборів.
Розібрав презентоване сьогодні Восьме всеукраїнське муніципальне соцдослідження на предмет запиту на політичні зміни в обласних центрах.
З висновками щодо Запоріжжя та Полтави певно погодяться всі — там будуть нові міські голови і суттєво перетасована міська рада.
Воно і не дивно, адже у цих двох містах відсторонені міські голови. Попередні муніципальні дослідження минулих років демонстрували, що наявність протистоянь між мерами та радами, і відсторонення мерів формувало невдоволеноя місцевою владою і у людей з‘являвся запит на зміну влади. Так буде і цього разу…
Ужгород і Суми також переживуть після завершення війни зміну місцевих еліт. Оновиться склад міської ради і точно відбудеться зміна міських голів.
З високою ймовірністю подібна ситуація відбудеться і у Рівному та Чернівцях, якщо не зміняться тренди.
Битва на виживання буде у Тернополі — невдоволених Сергієм Надалом на 1% більше, ніж вдоволених.
Тернополь єдиний продемонстрував суттєвий регрес у динаміці оцінки правильності напрямку руху міста.
Це суттєво підірвало потужні позиції міського голови.
В решті обласних центрів я не прогнозую зміни політичних еліт після війни. Принаймні, якщо не з’являться якісь значущі фактори впливу.
З повними результатами опитування можна ознайомитися тут: bit.ly/4340EQC
Віктор Рохов,
політичний консультант, експерт з питань демократії, децентралізації, місцевого розвитку та самоврядування