Тернопiльську область не планують об’єднувати нi з Хмельниччиною, нi з Вiнничиною. В обласнiй вiйськовiй адмiнiстрацiї спростували чутки про це.
“Останнiми днями в iнформацiйному полi Тернопiльщини з’явилися матерiали з гучними заголовками, що викривлено подають суть обговорень навколо впровадження в Українi статистичних макрорегiонiв (за класифiкацiєю NUTS-1 ЄС). Роз’яснюємо чiтко – йдеться не про лiквiдацiю областей, не про змiну меж, не про адмiнiстративне укрупнення. Жодних рiшень, якi б впливали на мапу України, не приймається. Мова виключно про статистичну систему, яка потрiбна Українi для ефективної взаємодiї з європейськими iнституцiями”, – наголосили у ТОВА.
Статистичнi макрорегiони (NUTS-1) — це один iз рiвнiв європейської класифiкацiї територiй для цiлей статистики (NUTS — Nomenclature of Territorial Units for Statistics), що охоплює великi територiальнi об’єднання з населенням вiд 3 до 7 мiльйонiв осiб.
Впровадження цiєї системи в Українi дозволяє узгодити пiдходи до збору, обробки та аналiзу статистичних даних iз європейськими стандартами. Це, у свою чергу, забезпечує кращу аналiтичну базу для формування полiтик регiонального розвитку та участi України в програмах пiдтримки Європейського Союзу.
“Варто зазначити, що розподiл коштiв ЄС у межах Полiтики згуртованостi здiйснюється на рiвнi NUTS-2, що вiдповiдає рiвню українських областей. Тож запровадження макрорегiонiв не змiнює адмiнiстративно-територiального устрою держави i не впливає на функцiонування областей. Це iнструмент статистики, а не полiтики. Його впровадження допоможе Українi краще залучати кошти з ЄС на розвиток регiонiв. Закликаємо довiряти лише перевiреним джерелам та офiцiйнiй iнформацiї. Тернопiльщина була i залишається невiд’ємною частиною єдиної України. Ми працюємо для розвитку краю в гармонiї з європейським курсом нашої держави”, – пояснили у ТОВА.
Ми писали, що в Україні планують створити дев’ять статистичних макрорегіонів для роботи з європейськими програмами.