Четвер, 12 Червня, 2025
Немає результатів
Показати всі результати
Тернопільська правда
  • Новини
  • Події
  • Суспільство
  • Політика
  • Економіка
  • Корупція
  • Кримінал
  • Скандал
  • Інтерв’ю
  • Блоги
  • Новини
  • Події
  • Суспільство
  • Політика
  • Економіка
  • Корупція
  • Кримінал
  • Скандал
  • Інтерв’ю
  • Блоги
Немає результатів
Показати всі результати
Тернопільська правда
Немає результатів
Показати всі результати
Головна Інтерв'ю

Олег Кохман: «Щоб отримати результат – потрібні команда і фінанси»

Опубліковано Технічний адміністратор
02.06.2020
A A
Олег Кохман: «Щоб отримати результат – потрібні команда і фінанси»
FacebookTwitterTelegram

Великогаївська територіальна громада серед тих, що об’єдналися одними із перших, відлік роботи нової структури тут розпочався 22 грудня 2015 року.

«Ми прагнули створити в Тернопільському районі свій мінірайон, де місцеві жителі могли б отримувати всі необхідні послуги й облаштовувати краще життя для себе й майбутніх поколінь. Чесно кажучи, тоді ще не знали: буде краще чи гірше? – каже Великогаївський сільський голова Олег Кохман. – Об’єднанню передував нелегкий процес. Серед частини людей домінувало несприйняття децентралізації. Оскільки населені пункти, що нині входять до громади, знаходяться у 20-кілометровій зоні від обласного центру, мали різні пропозиції кому й до кого приєднуватися.

Дискутували на цю тему і з заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеславом Негодою, директором інституту розвитку територій Юрієм Ганущаком і все ж перемогла ідея нашої ініціативної групи, до якої входили голови сусідніх сільських рад, утворити свою, окрему громаду з адмінцентром у Великих Гаях.

– Олеже Андрійовичу, кожна роботу потребує планування. З чого починалася діяльність вашої ОТГ?

– Наша громада потрапила в число учасників IV загальноукраїнського проєкту, де отримала консультації щодо розроблення Стратегічної програми розвитку. Для того, аби врахувати пропозиції жителів, потреби кожної галузі чи сфери, провели громадські слухання і, маючи хорошу команду, вивчили й обрунтували всі варіанти надходження коштів, тому що мріяти і планувати можна багато, але, щоб отримати результат – потрібні фінанси. Стратегічну програму розвитку Великогаївської програми на період до 2022 року прийняли на сесії, у ній чітко прописали, що маємо зробити протягом цього часу. Передусім покращення інфраструктури в селах, що входять до громади. Уже у 2016 році відновили дороги в Скоморохах, Баворові. Відремонтували три внутрішні вулиці в Товстолузі. Майже 2 млн грн виділили на облаштування доріг у Грабівцях і Білоскірці. Нині сполучення між селами в громаді в доброму стані. Облаштовано освітлення вулиць у населених пунктах.

– Кажуть, найбільше проблем в освіті, медицині, наданні адміністративних послуг…

– На початку в громаді не було навіть відповідного приміщення для роботи нашої команди. Нині маємо для цього всі умови. Створили відділи освіти, культури, віднедавна запрацював ЦНАП, де щомісяця обслуговують майже 600 громадян. Тут надають 160 різних послуг, видають ID-картки й закордонні паспорти, а 70 % адміністративного збору за їх видачу зараховується до місцевого бюджету.

Особлива турбота про навчальні й дошкільні заклади. Там, де потрібно було, провели реконструкцію, замінили вікна, утеплили приміщення, облаштували класи. Кардинально змінилася ситуація щодо медичного обслуговування людей. Маємо два своєрідні медичні центри в Баворові і Великих Гаях. У Баворовській амбулаторії майже чотири з половиною тисячі жителів із дев’яти навколишніх сіл можуть отримувати якісну медичну допомогу. Один мільйон 300 тис. грн субвенції з державного бюджету й майже 2 млн 150 тис. грн власних коштів громади витрачено на реконструкцію й оснащення цієї лабораторії.

– Чи вистачає державних субвенцій на освіту, медицину?

– Без частки громади обійтися неможливо. Ми орієнтовно вкладаємо до 3,5 млн грн, наприклад, на освіту. Забезпечуємо школи обладнанням, допомагаємо, чим можемо, аби не відбулося скорочення штатних посад чи навіть закриття навчальних закладів. Хоча й такі преценденти трапляються. На початку навчального року довелося призупинити навчання у школах у Білоскірці і Красівці через відсутність дітей. Люди сприйняли це болісно. Але громада придбала два шкільні автобуси, щоби довозити дітей із цих сіл на навчання в Дичків і у Великі Гаї, де належно облаштовані класи, є гаряче харчування, туалети, тобто всі умови. Згадані зачинені школи «на консервації», якщо в цих селах побільшає дітей – відкриємо їх знову. Ми пояснили батькам, що навчання у Великогаївській школі обходиться у 12 тис. грн у розрахунку на одного учня, а в іншому селі – 70 тис. грн. Якщо на першу школу держава кошти дала, то вже на іншу – не вистачає. Це, однозначно, «витягує» кошти з бюджету громади.

Поліпшуємо інфраструктуру медицини. Забезпечили амбулаторію у Великих Гаях транспортом. Один автомобіль придбано за державні кошти, другий подарували керівники ПП «Агрон» Юрій і Наталія Березовські. Теж саме в Баворові: два автомобілі придбані за кошти держбюджету й нашої громади. Нині, у період пандемії, власні кошти в сумі 250 тис. грн виділили для закупівлі засобів індивідуального захисту медикам і ще по 10 тис. грн до зарплати лікарям, які борються із коронавірусом. У Скоморохах і Козівці завершуємо облаштування ФАПів, створюємо сучасні умови для роботи сімейних лікарів.

– Як у громаді налаштована робота із залученням інвестицій, співпраця із місцевими бізнесменами?

– Територіально знаходимося поблизу Тернополя й це дає певні переваги. Чимало комерційних структур розташовані на землях громади, обабіч об’їзної дороги, від них надходить частка коштів до нашого бюджету. На території громади функціонує Тернопільський регіональний фтизіпульмонологічний медичний центр, з якого також надходять податки. На території частини приміщень корпорації «Ватра», яку ми викупили, працює ТЗОВ «ТДК – ТРЕЙД», отримуємо понад 3 млн грн податку. Друге місце від надходжень на майже таку суму коштів забезпечує «Птахофабрика Тернопільська» (генеральний директор – Петро Сачик). Ще майже 12 млн грн надходить від семи АЗС.

Завершуємо роботу з легалізації земель у населених пунктах, аби з них платили податки. Основні кошти в бюджет громади надходять від фермерських господарств, які орендують земельні наділи місцевих жителів, де керівниками – Юрій і Наталія Березовські, Володимир Крупніцький, Іван Мричко, Василь Скочиляс, Антон Баворовський, Анатолій Бучинський, Андрій Дідик, Тарас Гаврилюк. З ними домовилися про єдиний розмір оплати за орендовану землю.

– Співпраця із зарубіжними партнерами теж приносить свої плоди…

– Коштів громади на всі проєкти недостатньо. Тож ми стали учасниками американської програми «DOBRE». Торік нам презентували трактор для комунальної служби вартістю 2 млн грн. Але просто так ніхто нічого не дарує. Потрібно обґрунтувати для чого саме потрібна така техніка і відповідно сплатити 50 відсотків її вартості зі свого боку й ще 50 відсотків із різних фірм, у тому числі і з державних.
У березні цього року за фінансової підтримки цієї ж програми у Великих Гаях відкрили коворкінг центр «PavuTyna» для молоді. У нас є цікаві задуми щодо облаштування туристичних маршрутів, адже на території громади чимало історичних пам’яток: старовинні костели, палац Созанського. До бюджету громади за чотири роки надійшло 100 млн грн, а якщо брати участь у вищезгаданій програмі, інших проєктах, можна зробити багато корисного.

– Ви – великий прихильник спорту й підтримуєте його в громаді…

– П’ятнадцять років працював вчителем фізкультури й кожного ранку о 6-й годині я вже на стадіоні займаюся фізичними вправами. Хочемо реалізувати такий проєкт, аби в кожному селі були спортивні майданчики чи стадіони. Тішить, що таку ініціативу підтримує молодь. Донедавна стадіони громаді не належали, але вже маємо всі необхідні документи й на черговій сесії ці об’єкти перейдуть у нашу власність. Переймаємо досвід Байковецької громади, де ввели штатні посади, запросили на тренерську роботу відомих спортсменів.

У Баворові й Товстолузі вже відкрито два спортивні майданчики зі штучним покриттям. І це тільки початок. Гордимося футбольною командою «Агрон», нашими чемпіонами. Активно допомагає керівник ПП «Агрон», президент команди Юрій Березовський, підтримує її народний депутат України і засновник компанії «Агропродсервіс» Іван Чайківський.

– Нещодавно до Великогаївської громади приєдналася Кип’ячка. Мабуть, процес децентралізації на цьому завершено?

– До нашої громади входить 15 населених пунктів. Переконаний, такої кількості достатньо, аби громада успішно вирішувала стратегічні питання свого розвитку. Активно спілкуємося зі своїми колегами із сусідніх громад, обмінюємося досвідом. Злагодженій роботі завдячуємо працівникам нашої команди, їх називаю універсальними солдатами, яким до снаги нестандартні рішення, робота, аби Великогаївська ОТГ стала лідером спроможності громад. Тільки тоді вирішуватимуться питання економічного розвитку, культури, медицини, освіти, транспорту, упорядкування території. Тобто громада повністю відповідатиме за все, що відбуватиметься на нашій території.

Розмовляв Петро ГУДИМА

Джерело: Газета "Сільський господар плюс"
Позначки: громадаКохман

Коментарі





Нещодавні дописи

Тернопільські прописи з матрьошкою обурили батьків: видавництво виправдовується
Головне

Тернопільські прописи з матрьошкою обурили батьків: видавництво виправдовується

12.06.2025
Мобілізували настоятеля монастиря в Почаєві архімандрита Пафнутія
Новини

Мобілізували настоятеля монастиря в Почаєві архімандрита Пафнутія

12.06.2025
Перенавантежено лінію “102”: контакти в містечках Тернопільщини
Головне

На Тернопільщині п’яний водій, позбавлений права керування, хотів дати хабар

12.06.2025
Наступний допис
Чотири рази руйнували храм, а у ньому досі моляться віряни: історія Домініканського костелу у Чорткові

Чотири рази руйнували храм, а у ньому досі моляться віряни: історія Домініканського костелу у Чорткові

Ексрегіонал на Теребовлянщині хоче відібрати у ветеранів російсько-української війни ставок

Ексрегіонал на Теребовлянщині хоче відібрати у ветеранів російсько-української війни ставок

Тернополян запрошують на каву з волонтером

Тернополян запрошують на каву з волонтером

Останні новини

Тернопільські прописи з матрьошкою обурили батьків: видавництво виправдовується

Тернопільські прописи з матрьошкою обурили батьків: видавництво виправдовується

1 годину тому
Мобілізували настоятеля монастиря в Почаєві архімандрита Пафнутія

Мобілізували настоятеля монастиря в Почаєві архімандрита Пафнутія

4 години тому
Перенавантежено лінію “102”: контакти в містечках Тернопільщини

На Тернопільщині п’яний водій, позбавлений права керування, хотів дати хабар

8 години тому
У Тернополі знову судять волонтера-зброяра Святослава Звіра

У Тернополі знову судять волонтера-зброяра Святослава Звіра

11 години тому
Кременецька лікарня

Корупційний скандал у Кременці на Тернопільщині: як маніпуляції мера загрожують лікарні

23 години тому
Пожежа в Тернополі

Пожежа у Тернополі: слідчі поліції підозрюють чоловіка в умисному вбивстві матері

1 день тому
Тернопільська міськрада скасує автобусне сполучення із сусідніми громадами

Тернопільська міськрада скасує автобусне сполучення із сусідніми громадами

1 день тому
Залишив портмоне у машині: на Тернопільщині злодій викрав гаманець з авто

На Тернопільщині шахрай видурив майже 300 тисяч за неіснуюче авто

2 дні тому
Повернення військових з полону

З ворожого полону звільнили сімох мешканців Тернопільщини: журналісти дізналися їхні імена

2 дні тому
Шахраї пропонують переселенцям на Тернопільщині матеріальну допомогу – варто бути обачним

Через дзвінок «працівника банку» мешканець Збаража втратив 24 000 гривень

2 дні тому
Пожежа і вибух в Тернополі забрали життя вчительки Вікторії Брацун

Пожежа і вибух в Тернополі забрали життя вчительки Вікторії Брацун

2 дні тому
Росіяни атакували ключові підприємства Тернополя

Росіяни атакували ключові підприємства Тернополя

3 дні тому
Екснардепу з Тернопільщини ампутували частину ноги: на війні підірвався на міні

Заступник голови Тернопільської ОВА потерпів внаслідок нічної атаки по Тернополю

3 дні тому
Мер Шматько не винен: на Тернопільщині затопило Чортків

Мер Шматько не винен: на Тернопільщині затопило Чортків

5 днів тому
У Кременці перейменували 15 вулиць

Кременецька міська рада перетворилася на центр самоуправства

5 днів тому

Корупція

Корупційний скандал у Кременці на Тернопільщині: як маніпуляції мера загрожують лікарні

Екс керівника податкової Тернопільщини підозрюють у приховуванні майна на понад 22 млн грн

Підозрюваний у хабарництві тернопільський головлікар з’явився на офіційному заході у психоневрологічній лікарні

Апеляція ВАКС розгляне скаргу на вирок ексзаступнику голови Тернопільської ОВА Ігорю Гайдуку

Антикорупційна апеляція: 22 травня розглядатимуть вирок ексзаступнику голови Тернопільської ОВА Ігорю Гайдуку

Тернопільського чиновника за вимагання мільйона відпустили: справа йде до Верховного Суду

Головне

Мер Шматько не винен: на Тернопільщині затопило Чортків

Юлія Тимошенко усуває Михайла Цимбалюка від керівництва львівським осередком ВО «Батьківщина»

У Тернополі зросла кількість постраждалих: відомо про 10 людей, 6 – госпіталізовано

Унаслідок атаки у Тернополі є влучання по промислових та інфраструктурних об’єктах, частина міста залишилась без світла

Скільки за минулий рік заробив критик влади Тернопільщини депутат Олег Сиротюк

На Тернопільщині в селі Чернихівці обвалився міст

Популярне

  • Обстріли Львівщини: Близько 20 ракет та 7 шахедівлетіли на критичну інфраструктуру

    Було гучно у Тернополі

    1424 поширення
    поширити 570 Tweet 356
  • Що не так у Теребовлянській міській лікарні: результати ревізії

    346 поширення
    поширити 138 Tweet 87
  • Заступник голови Тернопільської ОВА потерпів внаслідок нічної атаки по Тернополю

    71 поширення
    поширити 28 Tweet 18
  • Мер Шматько не винен: на Тернопільщині затопило Чортків

    57 поширення
    поширити 23 Tweet 14
  • Кременецька міська рада перетворилася на центр самоуправства

    57 поширення
    поширити 23 Tweet 14

Скандал

Кременецька лікарня
корупція

Корупційний скандал у Кременці на Тернопільщині: як маніпуляції мера загрожують лікарні

Опубліковано Іван Тернопільський
11.06.2025

У Кременецькій громаді розгортається скандал, що загрожує репутації місцевої влади та фінансовій стабільності опорної лікарні. У центрі...

Григорій Чепіль

Скандал у Збаражі: головного лікаря звільнили без пояснень

03.06.2025
Батьки учнів прокоментували скандал у школі №5 Тернополя

Батьки учнів прокоментували скандал у школі №5 Тернополя

02.06.2025
Дружині керівника тернопільського КП подарували будинок за 400 тисяч гривень, ринкова ціна якого – 200 тисяч доларів

Дружині керівника тернопільського КП подарували будинок за 400 тисяч гривень, ринкова ціна якого – 200 тисяч доларів

31.05.2025
навчальні заклади припинили роботу

Скандал у Тернополі: випускники елітної школи привітали вчителів російською мовою

30.05.2025

Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «Тернопільська правда», захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «Тернопільську правду» має міститися в першому абзаці тексту.

  • Контакти
  • Співпраця

© 2025

Немає результатів
Показати всі результати
  • Новини
  • Події
  • Суспільство
  • Політика
  • Економіка
  • Корупція
  • Кримінал
  • Скандал
  • Інтерв’ю
  • Блоги

© 2025