Західний апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги відповідача та залишив в силі рішення Господарського суду Тернопільської області, яким задоволено позов Тернопільської обласної прокуратури про усунення перешкод в користуванні землями на території Національного природного парку «Дністровський каньйон», шляхом скасування державної реєстрації права власності та повернення у державну власність трьох земельних ділянок загальною площею 5 га. Вартість цих земель відповідно до усередненого показника нормативної грошової оцінки земель природно-заповідного фонду майже півмільйона гривень.
Суд апеляційної інстанції погодився з доводами прокурора, що землі Національного природного парку «Дністровський каньйон» вибули з державної власності незаконно. Вони були передані спочатку у приватну власність, а після добровільної відмови від них громадян – до комунальної власності Заліщицької міської ради як землі сільськогосподарського призначення. Проте, оскільки насправді вони є землями природно-заповідного фонду, мають виключне значення у відновленні та збереженні природоохоронної цінності території і забезпечення екологічної природної рівноваги в регіоні, то повинні належати державі.
Рішення суду вступило в законну силу.
Довідково: Національний природній парк «Дністровський каньйон» утворений з метою збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об’єктів лісостепової зони в районі середньої течії річки Дністер в межах Чортківського району та є об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, а його територія охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.
Відповідно до статті 21 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» на території зони парку забороняється будь-яка діяльність, яка призводить або може призвести до погіршення стану навколишнього природного середовища та зниження рекреаційної цінності території національного природного парку.