У Тернополі в обласній бібліотеці для дітей директорка відмовилась видавати книжки 7-річному хлопчику з Харкова, заявивши, що він, як переселенець, “може написати “Слава Росії” у книжках.
Про це у Facebook розповіла мама Святослава та українська журналістка Катерина Посохова.
Як розповіла Катерина, її 7-річний син Святослав дуже любить читати і понад два роки ходив до міської бібліотеки біля школи у Тернополі, де жодних нарікань на нього не було.
Однак під час чергового візиту школяру порадили звернутися до обласної бібліотеки.
“І ось тут ми дізналися, що дитина в Тернополі “не своя”, а які можуть бути книги для не своїх? За 2 обрані книги (старенькі і в ганебному стані) на абонементі нам виставили рахунок у 600 грн. Така, типу, застава, бо довіри до нас нема. Ми щиро здивувалися. На що почули оце все про “можете написати “слава росії”, такі як ви вже багато книг у нас потягли”. Але ж які ми? Офіційно зареєстровані в місті, працюємо, навчаємось – дитина в місцевій школі, має відмінні успіхи”, – розповіла подробиці Катерина Посохова.
Мама Святослава опублікувала фото директорки Тернопільської обласної бібліотеки для дітей і її заступниці, які побоюються видавати книжки її сину.
“Сказати, що Свят засмутився – це нічого не сказати. При нас видають дітям книги без проблем, але не йому. Годинна розмова про неприпустимість дискримінації. Заступниця директорки здається – книги дають на загальних засадах, але настрій зіпсовано. Прочитали. Приходимо здавати – вчасно, книги цілі. Перше, що каже бібліотекар – більше вам книг без застави не дамо. Чому? Розмовляйте з директоркою – так написали на вашому формулярі”, – розповіла мама хлопчика.
Далі, за словами журналістки, знову тривала розмова з директоркою, її заступницею. І знову прозвучали заяви про переселенців, “яким не можна довіряти хоч скільки б вони жили в Тернополі”.
“Намагаюсь спокійно апелювати до Конституції, де всі громадяни рівні тощо. У відповідь – або платіть, або ідіть, або поліцію викликаємо. Засумнівалась в адекватності дій адміністрації, зі співробітників хіба прибиральниця – пошепки уточнила у іншої співробітниці, чи точно в бібліотеці правильно поводяться”, – зазначила Катерина Посохова.
Згодом на сайті бібліотеки опублікували коментар.
Офіційне звернення колективу Тернопільської обласної бібліотеки для дітей щодо допису, який опублікували та розповсюдили у засобах масової інформації наші нещодавні відвідувачі – Катерина та Павло Посохови, які є батьками читача Святослава.
Увесь цей бруд, який сьогодні несеться соціальними мережами на адресу нашої бібліотеки, є прикладом того, як легко можна маніпулювати суспільною думкою, використавши певні інформаційні технології та створивши штучний резонанс події.
Сказати, що ми шоковані та обурені – це не сказати нічого, адже вище згаданий допис має небагато спільного з дійсністю, містить перекручену інформацію, вирвані з контексту фрази, а також має всі ознаки маніпуляції та хейту.
Найперше – категорично відкидаємо звинувачення про дискримінацію читачів з інших регіонів України! З 2014 року, а надто після повномасштабного вторгнення росії на територію України, Тернопільська обласна бібліотека для дітей обслуговує, надає інформаційну, соціальну, психологічну та іншу необхідну підтримку маленьким та дорослим громадянам. Інформація про усі заходи, ініціативи, акції, в тому числі волонтерська діяльність, спрямована на підтримку Збройних сил України, висвітлена на сайті та офіційних сторінках бібліотеки у соціальних мережах.
Щодо видачі книг під заставу, а не «рахунок у 600 грн», як пишуть автори публікації. З метою збереження книжкових фондів працівники бібліотеки керуються «Інструкцією про порядок застосування в обласній бібліотеці для дітей грошової застави», в якій чітко прописані правила видачі під грошову заставу особливо цінних документів, книг представлених в обмеженій кількості. А також грошова застава передбачена для тих осіб, які не мають зареєстрованого постійного місця проживання в Тернопільській міській ТГ.
Найгірше в цій ситуації – це, м’яко кажучи, некоректні коментарі та висловлювання авторів і коментаторів допису, більшість з яких ніколи не були у бібліотеці та не спілкувалися з працівниками. Телефонні дзвінки, які ми отримуємо сьогодні – сповнені провокацій, образ та переходу на особистості, що є неприпустимим у цивілізованому суспільстві. Це справжня психологічно-інформаційна атака на заклад та бібліотечних працівників, які точно не заслуговують цього хейту.
Закликаємо усіх, хто читає цей допис, більш виважено та ретельно сприймати інформаційні потоки, які сьогодні ллються на нас звідусіль, обов’язково брати до уваги думку та позицію обох сторін, якщо йдеться про певну конфліктну ситуацію, а вже потім робити якісь висновки.
Дякуємо за підтримку та розуміння. З повагою до кожного та кожної – Тернопільська обласна бібліотека для дітей.