У своїй професійній діяльності перед трейдерами часто постає необхідність прогнозування майбутньої ситуації на ринку. Від цього безпосередньо залежить їхній заробіток. Якщо розуміти, куди рухатиметься ціна на ті чи інші активи, можна отримати серйозний прибуток. Для того щоб робити досить точні прогнози, використовується такий інструмент, як фундаментальний аналіз. У цій статті ми розглянемо, що це таке, і розберемо його основні тези.
Перше, що потрібно знати, — фундаментальний аналіз фондового ринку проводиться на основі вивчення безлічі факторів. Здебільшого вони безпосередньо стосуються глобальної економіки. Щоб зробити прогноз, необхідно враховувати:
- Різні економічні показники (рівень зайнятості, інфляції, ключових ставок тощо).
- Сезонні чинники та циклічність галузі.
- Різні політичні ситуації та глобальні події.
- Новинний фон.
- Перспективи економіки та розвитку галузей.
Досвідчені інвестори враховують і інші нюанси. Чим більше ви знаєте і розумієте про галузь, тим точніше зможете зробити висновок про подальші її перспективи.
У чому відмінність від технічного аналізу
Нерідко трейдери для прогнозування вартості активів застосовують і інший тип аналізу, який називається технічним. Ви повинні розуміти, що між ними є певні відмінності. Так, фундаментальний аналіз розглядає глобальну ситуацію та її вплив на ринок. Технічний базується на вивченні обсягу торгів, цінових тенденцій та інших індикаторів. Він більш наближений до конкретного активу та ситуації на ринку.
Якщо говорити простіше, то технічний аналіз спрямований на те, щоб обчислити зміни ціни в короткій перспективі та укласти швидку угоду. Фундаментальний розрахований на довгі дистанції. Часто він використовується інвесторами, які укладають довготривалі контракти. Якщо ви хочете докладніше дізнатися про відмінності цих видів аналізу і навчитися їх правильно складати, то рекомендуємо записатися на курси в Біржовий Університет. На них ви дізнаєтеся про всі тонкощі трейдингу і зможете почати працювати інвестором.
Особливості фундаментального аналізу
У цього інструменту є один основний мінус — відсутність конкретики. Він показує глобальні висновки та динаміку, але не корелює з поточною ситуацією на ринку. Подібний аналіз не дозволяє виявити вдалі точки входу на ринок і виходу з угод.
Саме тому більшість досвідчених трейдерів використовує для аналізу ситуації як фундаментальний аналіз, так і технічний. Об’єднання отриманої інформації дає чітку картину, використовуючи яку, можна розробити власні стратегії та закупити активи на найвигідніших умовах. Не варто нехтувати цими інструментами, якщо ви хочете бути успішним системним трейдером. Варто знати, що проводити аналіз можна самостійно на основі різних наявних даних або використовувати вже готові інструменти, які збирають статистику і роблять прогнози самостійно.
Як провести аналіз?
Якщо ви вирішили заробляти на акціях та інших цінних паперах, то вам слід знати, що ваша інвестиція має генерувати стабільний прибуток. Для цього потрібно розуміти логіку, за якою діє певне підприємство, що випустило акції. Вам слід враховувати:
- Методики, за якими компанія отримує прибуток.
- Фінансовий стан підприємства.
- Різні мультиплікатори та фінансові коефіцієнти.
- Рівень конкурентоспроможності та насиченості ринку.
- Відношення ціни продукції до його цінності для ринку.
Тобто фактично ви повинні оцінити рівень здоров’я компанії і тільки після цього робити необхідні висновки.