За минулих часів, ФК Карпати дійсно почав стрімко зазнавати неприємних часів, навіть досягши антирекордів. Тодішня футбольна зірка, Валерій Лобановський, категорично висловився про роз’єднання команди Карпати. Ця і інша подібна критика стала поштовхом для тренерів розпочати обдумування методів, які допомогли б відновити колишній рівень команди. І нарешті, відповідь з’явилася перед ними яскравою та переконливою – про це розповідає Мій Львів.
Пісня “Черемшина” лунала на футбольному полі в Москві
Під час футбольного матчу на стадіоні в Москві пролунав відомий гімн “Черемшина”. Зірка українського футболу, І́гор Кульчи́цький, відомий як півзахисник і багаторічний капітан команди “Карпат”, вразив усіх своїми неймовірними навичками та пристрастю до гри.
Здобуттям неймовірного успіху для команди “Карпат” стала їхні виступи у 1969 році. Цей рік виявився перехідним для радянського футболу, оскільки наступного сезону запроваджувалася перша ліга. Ціллю керівництва “Карпат” було потрапити у три найкращі команди підгрупи, і для цього був призначений новий головний тренер, Ернест Юст. Вдача на чемпіонаті виявилася складною метою, і команда спрямувала свої зусилля на кубкові змагання.
Очікувався вирішальний матч у Москві. Львівська влада замовила спеціальний потяг “Львів-Москва”, який безпосередньо перевіз сотні львівських уболівальників до столиці СРСР. Наприкінці 17 серпня 1969 року, наші галичани вийшли на поле у своїй футбольній формі, готові боротися з фаворитом – вищоліговим СКА (Ростов).
Хід гри
На перший погляд, ситуація виглядала недобро – ФК Карпати швидко опинився відсталим, пропустивши гол вже на 20-й хвилині гри. Однак, тисячі вболівальників з Галичини давали сили своїм улюбленцям, підбадьорюючи їх і гоняючи вперед.
Росіяни не вперше зазнають фіаско після своїх грандіозних планів, як-от захопити Київ упродовж трьох днів. Цей невдалий сценарій розгорнувся і у 1969 році. У другому таймі гри наші галичани змінили хід подій, футболісти Лихачов та Булгаков вивели голами львів’ян на перший план.
У фінальних хвилинах матчу, ростовці забили гол, який був зарахований з помилковим офсайдом, і з радістю поспішили обійняти один одного. Однак головний суддя Карло Круашвілі після цього помітив сигналізацію від Хярмса, який чітко зафіксував офсайд. Українці довели гру до переможного фіналу.