Триває будівництво на проспекті Степана Бандери у Тернополі. На землі, яку колись віддали обласній прокуратурі, незабаром мають добудувати висотку. Будинок височіє на землі, яку виділили обласній прокуратурі на проспекті Степана Бандери. Його будують біля парку Національного відродження, а точніше біля товариства «Зелене господарство». Зараз тут вже можна нарахувати вісім поверхів, будівництво активно триває, як пересвідчилася журналістка особисто.
Хто будує
Будинок будує підрядник «ПРОСТІР-БУД», замовником будівництва є Тернопільська обласна прокуратура. Це офіційні дані з Порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Також ця інформація вказана на паспорті об’єкта.
Нагадаємо, «20 хвилин» робили розлогий матеріал про це будівництво, коли його розпочали у 2023 році. Тоді в обласній прокуратурі пояснювали, що відповідну ділянку виділили їм у 2013 році за рішенням міської ради.
— Прокуратура уклала інвестиційну угоду з будівельною компанією «Креатор-Буд» щодо будівництва житла для працівників прокуратури, відповідно до якої у листопаді 2013 р. працівники прокуратури отримали ордери на дев’ять квартир в статусі службового житла у будинках, вже побудованих компанією «Креатор-Буд», — коментували у пресслужбі Тернопільської обласної прокуратури.
З того часу умови інвестиційного договору жодним чином не змінювались, натомість за ініціативи «Креатор-Буду» змінили підрядника, наголосили у відомстві.
— Працівники прокуратури не отримуватимуть квартир у будинку, що будуватиме інший підрядник на просп. С. Бандери, оскільки 9 квартир отримали ще у 2013 році за умовами інвестиційної угоди, — повідомили тоді у прокуратурі області. — А все житло належатиме підряднику.
Скільки поверхів і квартир буде
За документами, будують 10-поверхову будівлю, з одним підземним поверхом, і одним цокольним. Загалом виходить 12.
У новобудові має бути 80 квартир.
- 38 однокімнатних
- 30 двокімнатних
- 10 трикімнатних
- 2 чотирикімнатних
Тривалість будівництва — 24 місяці, це 2 роки. Будинок мають здати в експлуатацію у першому кварталі 2025 року. Термін експлуатації будинку — 100 років.
Нагадаємо, у 2013 році міська рада Тернополя спочатку дала дозвіл прокуратурі області на складання проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а потім затвердила його. Тоді це була зелена зона. До 2021 року через це рішення тривали суди.
«На зборах ГС «РБТ» прийняли рішення, що варто захистити цю ділянку для майбутніх поколінь, — каже заступник голови спілки, депутат міської ради Андрій Шкула. — Зрештою, це очевидний дерибан і не помічати його — не варіант. Ми зустрічались із попереднім прокурором Мартинюком, писали офіційні звернення, аби прокуратура відмовилась. З прокуратури звучали меседжі на зразок «ми не проти відмовитись». Разом з тим, жодних адекватних дій там не робили. Прокуратура області взяла 35 сотих «лісу» під забудову там, де будувати не можна! Міська рада ж віддала цю землю, що також шокує. Оскільки прокуратура, як ми зрозуміли, не збирається відмовлятись від ділянки, то звернулись до суду з проханням визнати рішення мерії щодо цієї землі незаконними», — писали «20 хвилин» у 2017 році.