“У містах, де мешкає від 100 до 350 тисяч громадян (зокрема в Тернополі), варто утримувати не більше двох закладів вищої освіти”, – зазначив заступник міністра освіти Михайло Винницький.
Він доповідав про необхідність укрупнення мережі ЗВО під час засідання Спілки ректорів закладів вищої освіти України.
“З нинішніми демографічними та економічними показниками, існуюча мережа ЗВО не є оптимальною та ефективною. Найприйнятнішим сценарієм є об’єднання ЗВО, і найлогічніше, щоб самі керівники закладів в регіонах (разом з місцевими адміністраціями) запропонували свої рішення, ” – пояснив свою позицію заступник міністра освіти.
Також Михайло Винницький окреслив головні критерії, якими мають керуватися в ході укрупнення вищих навчальних закладів:
– ЗВО, розташовані в містах із населенням
менше ніж 100 тисяч людей, слід зберегти (йдеться про Острог, Глухів, Дрогобич, Ізмаїл, Ніжин, Кам’янське тощо) – навчальні заклади там фактично є містоутворюючими;
– у містах із населенням від 100 до 350 тисяч людей варто залишити максимум два ЗВО (зокрема, в Полтаві, Тернополі, Івано-Франківську, Чернігові, Луцьку, Житомирі, Сумах);
– у містах, де мешкає понад 350 тисяч людей, може формуватися мережа освітніх закладів трьох типів: навчальні інститути, які мають тісний зв’язок із роботодавцем, дослідницькі університети та міжгалузеві або спеціалізовані академії.
Крім того, у ЗВО (крім містоутворюючих і спеціалізованих академій) має навчатися не менше, ніж 5 тисяч студентів денної форми. Однак ціллю має стати показник 10 тисяч студентів. Наразі середня кількість здобувачів вищої освіти у закладах МОН – понад 6,6 тисячі.