Начальниця управління освіти і науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк розповіла, чому вирішили об’єднати Українську гімназію імені Франка і технічний ліцей. Про це вона говорила під час брифінгу.
“Ми реорганізовуємо два заклади методом злиття, щоб не знищувати технічний ліцей, адже, згідно з новим законом “Про освіту” він не може функціонувати, оскільки у ньому навчаються всього лише 170 учнів. Відповідно, мають бути профільні класи – два класи і три профілі в кожному ліцей. Технічний ліцей дуже потужний у нас, там є відповідні напрацювання, результати учнів, двохсотбальники, переможці олімпіад на обласному, всеукраїнському і міжнародному рівнях. Цей заклад має фізико-математичний профіль. Подібний профіль має Українська гімназія і інші профілі. Це більший заклад. Вони обидва мають напрацювання і результати. Але знову ж, згідно з новим законом “Про освіту” Українська гімназія не може існувати в такому статусі, як вона є, бо гімназія буде до 9 класу. Тому, стояло питання створення академічного ліцею. Це не було спонтанне рішення. Упродовж двох років почергово ми зустрічаємся з керівниками закладів і кожен заклад у Тернополі уже знає яким він буде. У будь-якому облас6ному центрі багато ліцеїв не буває. Ми плануємо десь 6-8 ліцеїв. Щодо реорганізації методом злиття цих двох закладів були прийняті рішення на експертній раді, на засіданні депутатської комісії з гуманітарних питань і на сесії міської ради 9 червня 2023 року”.
Також Ольга Похиляк розповіла про конкурс на посаду керівника об’єднаного навчального закладу.
“Якщо є реорганізації закладів, то однозначно, має бути конкурс. Конкурс оголошений був офіційно на сайті міської ради, всі про це знали. Було попереджене, в першу чергу, керівництво одного і другого навчальних закладів: і директори і їхні заступники. Нам хотілося, щоб було якомога більше кандидатів, щоб комісія могла вибрати кращого. На жаль, керівники техліцею і гімназії на конкурс не подали свої кандидатури. Було два кандидати на посаду директора і конкурс відбувся. Він відбувався у три етапи. Перший – подача документів. Кандидати відповідали всім вимогам. Переможець, якого обрала конкурсна комісія, має достатній педагогічний досвід, він пройшов шлях від керівника гуртка, педагога-організатори, вчителя, до заступника директора школи №4, він кандидат наук, автор посібників і монографій. Працює у ліцейних класах, створив МАН на базі школи №4, займаєтьcя “єдиною школою”, працює на курсах підвищення кваліфікації. Він визначений комісією переможцем. Другий етап – зустріч з колективами. Педагогічні колективи позитивно сприйняли кандидатів. Я хочу заспокоїти педагогічний, учнівський і батьківський колективи. Створена одна юридична особа, але діти будуть навчатися в двох будівлях, зокрема там, де і раніше. Педагоги і далі будуть працювати, буде і підсилення”.
Кореспондентка Суспільного домовлялася з Ольгою Похиляк про коментар щодо злиття закладів, керівниця управління освіти телефоном сказала, що зайнята. Про брифінг Суспільне не повідомили.
Батьки учнів Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка та Тернопільського технічного ліцею проти об’єднання цих навчальних закладів. 13 липня вони пішли до Тернопільської міської ради, щоб висловити свою думку. тоді до них вийшли міський голова Тернополя Сергій Надал та начальниця міського управління освіти Ольга Похиляк.