Після навчань «Захід-2021» США і Європа пильно слідкують за рухом танків і ракет по прикордонній території Росії, прагнучи спрогнозувати ситуацію в регіоні. З того часу переміщення спостерігається на півдні та заході РФ. Так, 41 загальновійськова армія не повернулася до Сибіру, а залишилася неподалік кордонів України та РФ. На днях Washington Post написали матеріали про це хвилююче явище, а Politico розмістили знімки Maxar Technologies бронетанкових частин та артилерії у Смоленській області (Єльні). Дійсно відомо, що до цієї локації, неподалік північного кордону України, перемістилася техніка 4-ї танкової дивізії і були помічені елементи 1-ї гвардійської танкової армії. Ці процеси спостерігаються з кінця вересня.
Публікації рейтингових іноземних ЗМІ – інфопривід у подарунковій обгортці для РФ. Пропагандистським ресурсам та фабриці тролів залишилося лише маніпулювати цією інформацією під усілякими «соусами». Одні цитували Пєскова та Захарову про дезінформацію від Заходу. Інші видання, навпаки, нагнітають атмосферу. Наприклад, видання avia.pro, яке останнім часом все частіше публікує провокаційні та дезінформаційні матеріали мілітарної тематики, пише, що «сотні російських танків готові зайняти український кордон у разі найменшої загрози з боку ЗСУ… При надходженні наказу для висування російським військовим буде потрібно лише близько трьох годин, у той час як прибуття основних сил буде можливим протягом 8-10 годин».
Справді, від Єльні до кордону України менше 300 км… по прямій… через Білорусь. Чи варто панікувати у такому разі?
Росія вже виставляла своїх «олов’яних солдатиків» біля кордонів України у квітні цього року. Зараз РФ дуже ображається на НАТО за висилку 8 своїх представників із Брюсселя через підозри у шпигунстві. І за підтримку України не лише на стратегічному рівні, а й у навчаннях та у Чорному морі. Росія ображається і на Латвію за судовий процес над можливим агентом впливу Кремля, російськомовним журналістом Юрієм Алексєєвим, якого звинувачено у розпалюванні національної ворожнечі. Звичайно, РФ ображається на Україну, яка використовувала безпілотний літальний апарат для запобігання систематичним обстрілам з боку терористів на окупованих територіях.
Розташування військових формувань РФ поза місцями їхньої традиційної дислокації й у такому конкретному місці — успішне зображення для інформаційно-психологічних операцій. Мовляв, якщо буде потрібно, то через територію майже вже поглиненої РБ Росія швидко досягне кордонів, що члена НАТО, що України. Однак те, що Росія вдруге за рік використовує той самий хід у вигляді гри м’язами, каже, що інших форм впливу та авторитету в країни-агресора не має.