Із кожним роком центральна частина Тернополя забудовується і ущільнюється. У центрі та поблизу – привабливе місце розташування нерухомості, дорожча вартість квадратних метрів і, відповідно, більший заробіток для тих, хто будує та дає дозволи.
– Ласий шматок землі та велика вигода штовхають забудовників на різні маніпуляції і хитрощі, щоб обійти закон, – пише “TeNews”.
Журналіст цього видання Антон Веселий взявся розбиратися з кількома об’єктами, які на його думку, мають багато порушень. Наприклад, надмірне навантаження на старі комунікації, порушення норм та безпеки будівництва, невідповідність між дозволами і фактичною забудовою.
– Перший – багатоповерхівка, яка виросла в результаті реконструкції маленького будинку у приватному секторі по вул. Коцюбинського, 36. Цікава “реконструкція”, яка в рази збільшила площу будинку. Чи покупці нерухомості будуть знати, за якими нормами було збудовано об’єкт, які є порушення і які неприємності можуть чекати згодом власників під час експлуатації? Хто і як будував? Невідомо, адже нема паспорту об’єкта будівництва та даних про замовника і підрядника. Неодноразово були написані скарги і звернення з проханням провести експертизу та проконтролювати виконання рішень міської ради стосовно демонтажу незаконного будівництва, – йдеться у повідомленні на сайті.
Другий об’єкт – будова за адресою провулок Галицький, 11.
– Отримавши дозвіл на будівництво двоповерхового будинку, збудувати багатоповерхівку – це зухвалий вчинок! Під час будівництва порушено не одну норму. Проїзд для спецтранспорту перекритий. Якщо, не дай Бог, станеться пожежа, то мешканцям такого будинку не отримати порятунок. Але забудовник не переймається життям та майном інших людей. Навіть під час будівництва не виконуються елементарні правила безпеки – будівельний майданчик не огороджений відповідним чином і можуть постраждати люди та майно, – пише “TeNews”.
Інтернет-видання планує відстоювати справедливість і звертатися зі скаргою та зверненням в Державну інспекцію архітектури і містобудування (м. Київ), щоб ініціювати перевірки.
– Хочемо отримати відповідь: яким чином і які видавалися дозволи місцевим ДБК забудовникам? А також призупинення будівництва до завершення розслідування. Запити подані. Очікуємо на коментар відповідних органів, – йдеться у дописі.
Про результати звернень обіцяють інформувати в наступних матеріалах.