Активісти просять не забудовувати ділянку біля Тернопільського ставу і відновити на ній спортивні об’єкти. У фізкультурно-спортивному товаристві «Динамо» переконують, будувати на там дійсно планували, але не багатоповерхівки.
«Заборона забудови території набережної Тернопільського ставу по вул. Білецька, 18!» — таку петицію розмістив на платформі електронної демократії голова громадської організації «Об’єднання наше майбутнє» Віталій Чубатий.
Наразі триває збір підписів. Пише 20 хвилин.
— Тернопільська набережна — це місце, яке належить всім нам. Однак тепер її планують забудувати за адресою вул. Білецька, 18. Це може серйозно вплинути на екосистему ставу, зменшити зелені зони та обмежити доступ до природи. Ми повинні об’єднатися, щоб зберегти наш спільний простір! — наголошує пан Віталій.
Підтримати петицію можна за посиланням.
Йдеться про ділянку із кадастровим номером 6110100000:02:021:0049 і площею 1.466 га.
Ще не будують, але хочуть?
«20 хвилин» писали про те, які зміни хотіли запровадити у новому Генплані ще у 2023 році. Тоді і зараз ділянка, де базується громадська організація «Фізкультурно-спортивне товариство «Динамо», визначена як Культурна та спортивна зона (Г-4). А от у новій редакції частина цієї ділянки була позначена як П-Ж-5 — Зони резервної багатоквартирної забудови від 10 до 16 поверхів.
Зазначимо, відповідно до відповіді, яку надали Віталію Чубатому у міській раді від 1 жовтня 2024 року, згідно з містобудівною документацією ділянка біля ставу належить до зони зміни функціонального призначення в існуючій зоні Г-4. Тобто її не віднесли до зони багатоквартирної забудову під час затвердження Генплану 7 червня 2024 року.
Що кажуть у «Динамо»
Ділянка біля ставу добре відома жителям міста, адже ще з 50-х років минулого сторіччя тут базується фізкультурно-спортивне товариство «Динамо», говорить керівник громадської організації «Тернопільська обласна організація ФСТ «Динамо» України» Володимир Небесний.
Він розповів журналісту «20 хвилин», що історія організації нараховує вже 100 років. Наразі їхньою головною діяльністю є організація фізкультурно-спортивних заходів для працівників правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб. Організація не є прибутковою, тому у якийсь момент постала потреба пошуку інвестора для реконструкції бази.
За словами пана Володимира, ще у 2018 році громадська організація уклала інвестиційну угоду із будівельною компанією. Відповідно до неї, забудовник має відновити спортивні майданчики, збудувати спортивний комплекс, а також готель і ресторан.
У 2020 році рішенням сесії Тернопільської міськради дали дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою вул. Білецька,18 ГО «Тернопільська обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України».
Громадська організація проєкт землеустрою розробила, але не затвердила. За словами Володимира Небесного, документ мають погодити на сесії, але через війну цей процес відклали на невизначений термін.
Пан Володимир наголосив, що під час розробки інвестиційної угоди свої пропозиції і правки у документ вносили представники різних відомств, зокрема, СБУ, поліції, ДСНС та інших. Йшлося про те, щоб створити осередок заняття спортом, про будівництво багатоповерхової житлової забудови мови не було, переконує Володимир Небесний.
Потрібно відновити спортивні об’єкти
У своїй петиції активісти зазначають, що важливо не просто не забудувати прибережну ділянку, але і відновити спортивні об’єкти на її території.
«Збереження спортивної інфраструктури. Спортивні майданчики в парку Шевченка є важливими для підтримки фізичної активності мешканців. Ліквідація цих об’єктів на користь житлової забудови суперечить Закону України «Про фізичну культуру і спорт», що зобов’язує місцеву владу забезпечувати доступ громадян до об’єктів фізичної культури та спорту», — зазначено у петиції.
Загалом петицією від міської ради вимагають:
1. Накласти вето, на будь які рішення, що стосуються передачі чи поділу земельної ділянки з кадастровим номером 6110100000:02:021:0049 по вул. Білецька,18 під житлову та громадську забудову.
2. Не змінювати цільове призначення даної території, зберегти як рекреаційної зони для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту, спортивних і відпочинкових об’єктів для туристичних цілей.
3. Забезпечити збереження та розвиток спортивних зон, зокрема тенісних кортів та футбольного майданчика, для широкого доступу громадян.
4. Відновити спортивні майданчики, що вже є на даній території, але наразі перебувають у занедбаному стані. Це сприятиме розвитку спортивної інфраструктури міста та здорового способу життя.
5. Провести громадські слухання щодо подальшого використання даної території, з урахуванням екологічної та соціальної важливості цієї рекреаційної зони до 31 грудня 2024 року.
«20 хвилин» продовжать слідкувати за цією темою, зокрема, як у Тернополі зменшують парки і що потім з’являється на ділянках, які колись були частиною зеленої зони.