У школі села Михайлівка вже другий рік облаштоване укриття для учнів. Попри це, навчання, схоже, знову доведеться проводити дистанційно. Йдеться про Навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа-дитячий садок с.Михайлівка.
Причиною для цього є те, що голова громади Володимир Боднарчук вважає укриття несанкціонованим та таким, яке не може бути задано в експлуатацію.
Про ситуацію «Тернополянам» розповіла працівниця школи Іванна Шмиглюк. Вона разом із колегами та батьками самостійно взялися облаштовувати укриття, щоб діти мали змогу навчатися офлайн.
– Нашій школі – вже понад 50 років. Коли розпочалася повномасштабна війна, то, звісно, постало питання про укриття. Старші люди, які колись давно навчались у цій школі, розповіли нам, де був підвал. На цьому місці вже багато років було безліч будівельного сміття. Ним засипали підвал, бо він був дуже глибоким, щоб діти не травмувалися, – розповіла Іванна Шмиглюк.
Працівники школи та батьки звернулися за допомогою до голови громади.
– Володимир Васильович сказав, що не зможе допомогти збудувати нове укриття, бо грошей немає, а сама лише проектно-кошторисна документація вартує мільйони. Тоді ми запитали, чи можна самостійно нам розчистити шкільний підвал. Голова нас у цьому підтримав та дозволив, – зазначила Іванна Шмиглюк.
Працівники школи з батьками скористалися послугами технічного експерта та розпочали все розчищати за його настановами і відповідно до будівельних норм. Втім, це не зовсім сподобалося голові громади.
– Коли ми почали розчищати підвал, він, чомусь, свою думку змінив, всіляко перешкоджав. Приїхав з комісію і сказав, що ми викопали посеред школи яму, руйнуємо будівлю. Думаю, це пов’язано з тим, що ми критикуємо його діяльність на посаді голови, – додала жінка.
Неодноразово батьки та працівники школи просили голову громади внести укриття у список обстежень, однак він проти.
– Володимир Васильович ігнорує нас та затягує час. Схоже, що і цей навчальний рік дітям доведеться навчатися онлайн. На сесії він неодноразово виносив питання про закриття нашої школи. Подейкують, що батьків деяких дітей вже «агітували» переходити в іншу школу, – розповіла Іванна Шмиглюк.
Також жінка розповіла, що мова йде не лише про школярів, а й про дошкільнят.
– За довіз найменших дітей голова громади не хоче брати на себе відповідальність. Чому діти повинні страждати через різні політичні погляди і незгоду з позицією керівника громади?! – обурюється Іванна Шмиглюк.
У коментарі для «Тернополян» сам голова Мельнице-Подільської громади розповів, що укриття є аварійним та не відповідає нормам.
– Вони самостійно зробили укриття без всяких дозвільних документів. Щоб привести його у відповідність, я був змушений найняти спеціаліста для огляду. Маємо експертний звіт, де написано, що ні це укриття, ні приміщення на сьогодні не може використовуватися у зв’язку з тим, що перебуває в аварійному стані. В експертному звіті написано, що потрібен капітальний ремонт. На сьогодні дане питання щодо виділення коштів не розглядається у зв’язку з тим, що в цьому навчальному закладі навчається лише 10 здобувачів освіти, – зазначив Володимир Боднарчук.
Голова громади розповів, що учням запропоновано перейти на навчання у сусідню школу, що знаходиться в селі Кудринці.
– Ми будемо додатково підвозити двічі на день учнів 1-4 класів, аби їм не доводилося ще кілька годин чекати старших школярів. Наразі пропонуємо такий вихід з ситуації, – підсумував голова громади.
До слова, нещодавно голова Мельнице-Подільської громади втрапив у скандал із закупівлею твердопаливних котлів. Кужіль Олександра Василівна визначила економічно невигідного переможця закупівлі опалювальних твердопаливних котлів для навчальних закладів громади, а селищний голова Володимир Боднарчук шляхом видачі офіційних документів підтвердив факт отримання вказаних котлів, які насправді не були поставлені. Вказані котли були доставлені селищній раді лише 2023 року, після того, як поліцейські розпочали кримінальне провадження за вказаним фактом.