На Тернопільщині віддали землю під сміттєпереробну лінію, а отримали пустку і понад пів мільйона боргу за оренду.
Про це Суспільному розповів начальник земельного відділу Кременецької громади Віктор Панчук.
За його словами, на підприємстві мали переробляти органіку та сортувати інше сміття. Орендар каже, що від будівництва сміттєпереробної лінії на Кременеччині не відмовляється.
“Ця територія планувалася під сміттєпереробну лінію, як бачимо, пройшло 4 роки, ні сміттєпереробної лінії, сміття лишилося, крім того, маємо ще понад пів мільйона боргу за сплату оренди за земельну ділянку”, — каже начальник земельного відділу Кременецької громади Віктор Панчук.
Віктор Панчук розповів про територію, на якій впродовж 20 років було стихійне сміттєзвалище. Чоловік говорить, ця земельна ділянка розташована між селами Білокриниця та Веселівка. Її площа — 14 гектарів. У 2019 році 8 гектарів віддали в оренду для будівництва сміттєпереробної лінії.
“Воно мало перероблятися, бо органіка здатна перегнивати, а вони мали вловлювати тут той біогаз і виготовляти компост з органічної частини відходів. Також мали сортувати на скло, метал. Мало сортуватися та здаватися на перероблювання. Вони повинні були обгородити земельну ділянку, розрівняти її, забезпечити під’їзд сюди, дорогу з твердим покриттям та забетонувати тут майданчик, щоб не потрапляло в ґрунтові води. Цього всього не зробили, а почали завозити сміття, не скажу, що зі всієї України, але сюди звозили сміття від інших об’єктів господарювання. Це не сподобалось ні депутатам, ні громадськості й порушили питання про розірвання договору оренди, бо не виконувались умови договору. Фактично, питання постало ще у 2020 році, з того часу на сесії прийняли рішення та проголосували за розірвання договору оренди, повідомили письмово товариство про намір розірвати договір, відповідь не отримали. Тож розірвати договір не можемо по цей день”.
Працівники товариства завезли обладнання для сортування сміття, але не встановили лінію.
“Мало йти сміття і сортуватися. Не знаю призначення цих частин. За 4 роки тут люди попрацювали та все, що могли зрізати — зрізали”.