У 2019 році один зі структурних підрозділів Тернопільської міської ради уклав договір з підрядною організацією на будівництво спортивного об’єкта в Тернополі. Слідчі Головного управління Національної поліції Тернопільщини та оперативники управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області встановили, що підрядник, що мав базу на Київщині, отримав з бюджету понад 30 млн грн.
З метою привласнення коштів директор комерційної структури надав замовнику робіт офіційні документи, в яких були зазначені фіктивні дані щодо вартості закуплених матеріалів та обсягів виконаних робіт. Крім того, вказані роботи взагалі не були передбачені проєктно-кошторисною документацією. У результаті таких дій підрядник завдав збитків на суму майже 25 млн грн.
На підставі зібраних доказів слідчі повідомили фігуранту про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (видача службовою особою завідомо неправдивого офіційного документа) Кримінального кодексу України. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Тернопільська обласна прокуратура.
Повідомляє Відділ комунікації поліції Тернопільської області.
У Тернополі заступник директора КП та його інженери розікрали 5 мільйонів
Нагадаємо, 27 червня 2019 КП “Тернопільський міський стадіон” оголосило тендер на будівництво Палацу спорту із очікуваною вартістю 452 млн 318 тис.864 грн. Виграла його, як писали ЗМІ, столична фірма “з душком” із пропозицією майже на 140 млн грн менше від очікуваної вартості, встановленої замовником. Втім попри гучні заявки міської влади про початок будівництва у 2019, Палацу не з’явилось у Тернополі і у 2021.
У квітні 2021 тернопільські ЗМІ писали, що: “на будівельному майданчику проростає верболіз. З бетонних площадок стирчить арматура, частина вивезена. Жодної будівельної техніки. Подекуди завалений паркан, що дозволяє зайти на територію”
Однак у червні 2021 міськрада на своєму сайті знову повідомила, що “У конкурсі проєктів Тернопіль здобув перемогу та фінансування на будівництво мультиспортивного комплексу “Палац спорту”. У цій новині зазначено, що “у 2020 році за кошти з бюджету Тернопільської громади на будівельному майданчику вдалося провести земляні роботи та звести фундамент. А вже 31 травня 2021 року Кабінет Міністрів України затвердив розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток спортивної інфраструктури у 2021 році, відповідно до якого Тернопіль отримав 91,5 млн грн на будівництво багатофункціонального Палацу спорту на просп. Злуки, 3А”.
Посaдовці міської рaди у суді через розкрaдaння коштів під чaс будівництвa Пaлaцу спорту у Тернополі
Договір на будівництво підписував у 2019 році директор «Ювента Інжиніринг» Омеляненко Юрій Юрійович.
Свого часу журналісти його запитували, за рахунок чого вони зібралась побудувати у Тернополі те, що було запроектовано на 452 млн, маючи всього неповних 308 млн. Утім директор ґрунтовної відповіді не дав. Мовляв, за їхніми розрахунками вони мають вкластись. Однак, незадовго після розмови, на фірмі змінився директор. Ним став Паромський Юрій Анатолійович, який керував фірмою у жовтні 2019 – травні 2021.
Як випливає із ухвал, оприлюднених в Єдиному державному реєстрі судових рішень, до виконання робіт з будівництва багатофункціонального Палацу спорту за адресою проспект Злуки, 3а у м. Тернополі ТОВ «Ювента Інжиніринг» було залучено ряд субпідрядних організацій. Вони виконували роботу, здавала акти в грудні 2019, Генпідрядник їх підписував, а для перерахунку коштів уже подавав інші, підроблені акти із вищими цінами. Йдеться зокрема про такі роботи як вивіз грунту, влаштування буроін’єкційних паль. Окрім того, ще був оплачений і пісок, який насправді не закуплявся. В результаті цього всього замовнику були нанесені збитки у 2 млн 176 тис. 298 грн.
Чому мерія Тернополя надто вибірково бачить порушення забудовників