Після відкриттів декларацій новинні ресурси Тернопільщини наповнилися матеріалами про чиновників області, які за роки війни нажили непомірні статки, нерухомість та інші суспільні блага.
Пише Тернопіль Наживо.
Однією з таких персон став депутат міської ради Тернополя від партії «Свобода» – Юрій Фартушняк, давно відомий тернопільським ЗМІ, як багаторічний “політтехнолог” міського голови Сергія Надала.
Одним із пунктів його декларування було 100% право власності на Приватне підприємство «Файне місто», яке згідно з документацією надає близько 40 видів послуг. Найцікавішим в цій ситуації є те, що дане підприємство має статутний капітал лише 100 гривень(!) та при цьому виграє тендери на сотні тисяч.
Не менш цікавим в цій ситуації є і те, що більшість тендерів, які виграє «Файне місто» проводять комунальні установи міської ради Тернополя та сама міська рада.
За 2023 рік міська рада оплатила послуги підприємства пана Юрія на майже мільйон (938 990,00) грн. До слова, за 2022 рік підприємство депутата отримало від Тернопільської міської ради 994 936 грн.
Доки ще депутати міської ради набиватимуть свої кишені грошима з міського бюджету залишається загадкою.
За два роки повномасштабної війни ПП «Файне місто» періодично виграє тендери на 40-90 тисяч гривень в аукціонах, де присутній лише один кандидат.
Тож постає логічне запитання. Чи дозволяє депутатство пана Юрія у міській раді впливати на рішення директорів лікарень укладати подібні договори, саме з його підприємством?
І це при тому, що “Файне місто” знаходиться у «Чорному списку» Антимонопольного комітету України за «спотворення результатів тендерів». Та попри це комунальні установи міської ради (як і сама міська рада) продовжують укладати з ним договори, в яких відсутня конкуренція.
Одним з найсуттєвіших тендерів, який виграло “Файне місто”, стало виробництво кіноплівки та відеокасет, котре знадобилося Тернопільській міській дитячій комунальній лікарні, яка є комунальною установою міськради. Лікарня дозволила собі витратити на цю “необхідну” закупівлю – 950 тисяч гривень. Яке призначення цих “відеокасет” в наш час – залишається лише здогадуватися.
Зазначимо, що в оголошеній тендерній закупівлі зазначена лише одна послуга, тож, напевне, варто очікувати прем’єру художнього фільму на замовлення Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні від режисера Юрія Анатолійовича, бо ж майже мільйон гривень для цього точно мало б вистачити.
Після резонансу навколо декларацій, Юрій Фартушняк напевне намагався “реабілітувати” свою репутацію та демонстративно передав 5 дронів на потреби ЗСУ.
Питання напевне буде риторичним, та проаналізувавши у скільки міському бюджету обходиться (утримання) робота пана Юрія, мимоволі з’являється думка: “Скільки б дронів-камікадзе могло передати місто на заощаджені мільйони гривень, якби не потуги міської ради та комунальних підприємств посісти першість на Каннському кінофестивалі або ж отримати “Оскар”?”. Інакше чому такі захмарні суми виділяються на діяльність пана Юрія – невідомо.
P.S. Не менш цікавим збігом виявилася “аномальна” схожість дронів, які пан Юрій передав на ЗСУ, з дронами, котрі міський голова закупив за кошти громади для наших захисників, та залишаємо це питання для аналізу конспірологів.
Тож чому НАБУ на Антимонопольний комітет не вбачають порушення у тому, що підприємство зі статутним капіталом у 100 гривень (!) періодично виграє тендери на десятки й сотні тисяч гривень перебуваючи у «Чорному списку» Антимонопольного комітету – залишається нерозгаданою таємницею.
Окрім ПП “Файне місто” Юрій Фартушняк є власником ще декількох підприємств (ТОВ “ТРК “ТАКТ”, ПП ТРО “УКРАЇНСЬКА ХВИЛЯ”, ПП ТРО “АВТ МАРКЕТИНГ”), частина з яких також виграє тендери на сотні тисяч гривень.
Про інші “заробітки” пана Юрія ми напишемо у наших наступних матеріалах, а потім разом із вами оцінимо скільки нам із вами коштували його послуги за період війни, та кожен для себе зробить висновок у їх доцільності.