За роботою людина проводить 8-10 годин 5-6 днів на тиждень. Це майже третина життя, а отже ергономікою робочого місця нехтувати не можна. Від правильної організації простору довкола, підбору меблів та техніки залежить продуктивність та результат праці.
Крісло — один з основних атрибутів робочого місця. Як його вибрати серед великого асортименту, на що звертати увагу? У статті детальніше розбираємося в правилах вибору.
1. Основа має бути надійною
Класика офісних крісел — металева хрестовина, доповнена коліщатками.
- Конструкція з металу може використовуватися 10+ років.
- Витримує велику вагу — більше 120 кг.
- Естетично виглядає, доповнюючи дизайн крісла та сучасний інтер’єр приміщення.
- Регулювання за висото — must have сучасного крісла.
2. Підлокітники дуже важливі
Треба особливу увагу звернути саме на цю частину крісла. Підібрати формат, який буде точно відповідати вашим анатомічним особливостям і потребам.
- Підлокітники допомагають уникнути сутулості: плечовий пояс не перенапружується, а руки розташовані майже на рівні зі стільницею.
- Краще обрати модель с широкими підлокітниками, щоб точно було достатньо вільного місця.
3. Краще забути про м’які сидіння
У кріслі ви проводите багато часу, тому воно має бути не лише зручним, а й безпечним для постави.
Краще обирати варіант з наповнювачем середньої жорсткості. Тоді тіло не так тиснутиме на хребет. Вдасться уникнути деформацій, болю, відчуття скутості в м’язах та суглобах.
4. Висота та глибина моделі мають бути комфортними
Щоб сидіти в кріслі було зручно, варто дотримуватися кількох порад щодо підбору параметрів виробу.
- Нога всією стопою має стояти на підлозі. В зоні коліна має бути сформований кут в 90-130 градусів.
- Оптимально, якщо передня частина сидіння буде трохи загнута всередину. Це дозволить зняти напруження з ніг та спини під час тривалого сидіння.
- Глибина крісла має складати 2/3 довжини стегна користувача. Занадто глибока посадка не сприятиме збереженню анатомічно правильної постави.
- Спинка повинна мати анатомічно підтримку попереку у вигляді валика чи невеликої подушки. Якщо ви обираєте модель з високою спинкою, то варто придбати додатково й підголів’я з регулюванням кута нахилу. Це дозволить періодично розслабляти м’язи шиї та плечей. Такі моделі є на сайті Алло, де й можна дізнатися ціни на офісні крісла.
Зміна висоти та кутів нахилу має відбуватися плавно, з амортизацією. У цьому допоможуть сучасні системи, що встановлюються в офісних кріслах: Tilt, Multiblock, Anyfix.
5. Якщо оббивка, то тканинна
Варіанти з натуральною шкірою та екошкірою приємні на дотик та зрозумілі в догляді. Але мають високий цінник, а ремонт може бути ускладнено відсутністю необхідного матеріалу.
Тканина має більше переваг:
- приємна текстура;
- цікава фактура, що дає можливість створювати цікаві дизайнерські рішення;
- пропускає повітря, не парить шкіру, особливо в літній сезон.
Користуйтеся простими порадами щодо вибору — і ваше робоче місце буде зручним, а робота — ефективною.