Мiнiстерство аграрної полiтики та продовольства України продовжує опрацьовувати заявки з надання грантiв у рамках урядової програми «єРобота» зi створення або розвитку садiвництва, ягiдництва та виноградарства та створення теплиць.
Мiнiстерство пiдготувало пояснення, уточнення та рекомендацiї для аграрiїв, якi планують подавати вiдповiднi заявки.
Перш нiж приступити до пiдготовки заявки, важливо вивчити законодавчу i нормативну базу (насамперед Постанову КМУ № 738, а також накази Мiнагрополiтики № 447 – для садiвництва, ягiдництва та виноградарства, № 449 – для розвитку теплиць).
Щодо механiзму надання гранту
Заяву подає особисто заявник виключно через портал «Дiя».
У заяву не можна буде внести змiни пiсля її пiдписання. До заяви обов’язково додається документ – «Бiзнес-проєкт висадки насаджень» або «Бiзнес-проєкт будiвництва теплицi».
Вказаний бiзнес-проект не є бiзнес-планом – йдеться саме про повноцiнний проект. Розробляти цей документ може будь-яка фiзична особа, яка має вiдповiдний квалiфiкацiйний сертифiкат, або юридична особа, що має сертифiкованих фахiвцiв. Проєкт має бути обов’язково затверджений проєктантом та замовником. Вiн має мiстити пiдписи i, за наявностi, печатки.
Бiзнес-проєкти повиннi мiстити також проекти зi зрошення та водозабору. Важливо надати документальне пiдтвердження таких намiрiв: наприклад, дозвiл Держводагентства чи територiальної громади або лист до вiдповiдних органiв про отримання такого дозволу.
У проектi пiд закладку садiв площi, вказанi в заявцi, повиннi обов’язково вiдповiдати площам, вказаним у проєктi. Також має бути поданий зведений кошторисний розрахунок вартостi будiвництва. I, обов’язково, описана мiнiмальна кiлькiсть садивного матерiалу.
Заявка на створення теплиць повинна мiстити проєкт модульної теплицi з детальним описом: характеристикою плiвки, фундаменту, каркасу.
Обмежень у подачi заявок немає. Кожен заявник, якщо вiн першочергово допустив помилки в оформленнi заявки, може усунути недолiки та подати її повторно скiльки завгодно разiв.
Пiсля того, як заявка буде надiслана, її протягом п’яти днiв перевiряє «Ощадбанк», акцептує i надсилає до Мiнагрополiтики. Протягом 10 днiв Мiнiстерство iнформує заявника, «Ощадбанк» та Мiнекономiки про своє рiшення: надавати грант чи нi.
Як тiльки заявка буде погоджена, заявник пiдписує форму приєднання до договору, вiдкриває в «Ощадбанку» спецiальний рахунок, надає уповноваженому банку рахунки на оплату згiдно з якими куди вносить визначену суму спiвфiнансування за грантом.
Контроль за реалiзацiєю гранту здiйснюватиме уповноважений банк (зараз – «Ощадбанк»): за прєектом iз теплицями протягом 3-х рокiв, садами – протягом 5-ти.
Довiдково: у червнi КМУ започаткував фiнансову пiдтримку бiзнесу в рамках урядової програми «єРобота». Пiдприємцi мають змогу отримати урядовi гранти на навчання, створення та розвиток власної справи. Детально з перелiком програм можна ознайомитися тут.