Тонни їжі для переселенців та захисників приготували вчителі Великогаївської ЗОШ за чотири місяці. Енергетичні батончики, консервований борщ, тисячі вареників, тістечок і брауні — частина того, що готують освітяни.
Про це повідомляє Доба.
У Великогаївській школі розповідають, що навколо допомоги згуртувались різні люди — від дітей, які випікають тістечка і приносять у школу, до літніх жінок та чоловіків, які надають допомогу продуктами та коштами.
Координаторка волонтерського штабу Великогаївської громади Людмила Кохман каже, що почали працювати з перших днів повномасштабної війни.
«У неділю керівництво Великогаївської громади сказало приготувати 500 обідів для хлопців, які чекають у військкоматі. Ми швиденько склали меню, зібрали всією громадою продукти та зорганізували людей. І планували щодня готувати для хлопців. Але з понеділка ресторани та профтехучилища взяли на себе ту роботу, а продукти ще залишились з попереднього разу. Тоді голова сільської ради Олег Кохман, сказав, що потрібно підготуватись, бо можуть до нас приїхати переселенці. А вже за два дні приїхало 180 людей, котрих потрібно було поселити та нагодувати. Тоді бригада по 5-6 вчителів організувались і варили їсти з 6 ранку до 12 години дня. Ми організовували трьох разове харчування. Три перших страви, три-чотири других, два-три салати. Чергували цілодобово, бо вночі поселялися новоприбулі люди», —пригадує Людмила Кохман.
У шкільному притулку люди жили до кількох тижнів, поки не знаходили собі постійне помешкання.
«Часто люди обирали саме наш прихисток, бо ми приймали з песиками і котиками», — додає одна з волонтерів Ольга Майка, яка працює вчителькою української мови та літератури.
Вчителі зазначають, що потрібно було займатися прибиранням санвузлів, адже школа також обладнана душовими кабінами, що дало змогу почувати себе хоч у відносному комфорті тим, хто прибув на прихисток. Готування їжі, підтримка чистоти, сортуванням гуманітарної допомоги, плетінням маскувальних сіток – це лише частина того що вчителі взяли на себе. В період війни навчились кроїти і шити спідню білизну, яку відправляли на фронт.
Щоб мати кошти на закупівлю необхідного, вчителі почали також використовувати шкільний принтер, який друкує на кераміці. На горнята наносили патріотичні зображення, а потім продавали їх по 100-110 грн.
Коли тимчасово переміщені особи переїхали з Великогаївської ЗОШ, знайшовши собі домівку, вже з налагодженою логістикою вчителі організували відправку допомоги на фронт. Люди з сіл громади постійно приносять харчові продукти, одяг на плетіння сіток та інші необхідні речі.
Від початку повномасштабної війни вчителі виготовили кілька сотень тонн їжі, а Великогаївська ЗОШ прихистила близько трьох тисяч біженців. Відправляли допомогу в Харківську та Миколаївську області, а також на Схід —у Лисичанськ, Бахмут та Авдіївку.