Медик з Маріуполя Олексій Мудрий працевлаштувався на Тернопільщині. Він – лікар-отоларинголог. Зараз працює у Теребовлянській лікарні, видаляє дітям аденоїди.
Повідомляє Суспільне.
За словами медика, така операція називається ендоскопічною аденотомією. За допомогою ендоскопа із камерою лікар бачить на екрані ділянку, яку потрібно вирізати. Раніше в Теребовлі цієї методики не використовували. Олексій каже, в Маріуполі провів багато таких операцій і тепер передає свій досвід тут.
“Я з цим працюю з початку своєї медичної кар’єри і тепер я приніс це сюди. Ми тут робимопрактично весь спектр операцій. Починаючи від аденотомії і закінчуючи полісинусотоміями, серйозними операціями на гайморових пазухах. Відновлення барабанних перетинок, балонування євстахієвих труб – це така новітня операція, яких в Україні було мабуть 20. Десять з яких було в Маріуполі”, – каже лікар.
У цю ж лікарню влаштувалася і дружина Олексія Ольга. Жінка працює психологинею.
З Маріуполя Ольга виїхала разом із трирічним сином. Спочатку поїхали до Запоріжжя.
“Росіяни прикривалися колоною, в якій ми виїжджали і гатили по наших, по ЗСУ. Дуже багато було їхніх блокпостів. Вони перевіряли людей, чоловіків роздягали, дивилися, чи немає татуювань. Мене з дитиною не чіпали”, – розповідає Ольга.
Чоловік залишився працювати у лікарні. Їхати з Маріуполя Олексій вирішив 31 березня.
“Коли згоріла будівля навколо, коли дизеля залишилося на дві години, води вже не було давно, то кожна поїздка ставала все небезпечніша. За дизелем вже їхати не можна було, два дні люди намагалися і потрапляли під обстріли. Робити там лікарям було просто більше нічого”, – каже медик.
Лікарню, де працював Олексій, повністю зруйнували.
“У мережі з’явилося відео, де російські пропагандисти кричали, що стріляли з боку “Азовсталі”. Але той, хто був там, розуміє, що стріляли абсолютно з протилежного боку. Це було з боку Іллічовського району. Це там, де були росіяни, бо зі сторони “Азовсталі” вся сторона ціла, а от з боку Іллічовського району – все розбомблено і все прилітало з того боку”, – розповідає Олексій Мудрий.
Лікарі працювали до останнього, розповідає чоловік, надавали допомогу під обстрілами, без опалення. Багато його колег загинули.
“Перші два тижні ми спали у відділенні, а коли стало дуже гаряче – спускалися у підвали. Але у підвалах не посидиш. Хворих привозять, працювали всі на першому поверсі, в операційних всі оперували. Більше всього зробили травматологи, їм випало найбільше роботи. Всі працювали під обстрілом, без вікон, при температурі повітря мінус 10, в курточках. З мого відділення загинули медсестра Марія, їй було 24 роки, завідувач відділення терапевтичного Гатюк, він загинув за день до мого виїзду. Загинув Казанцев Анатолій Миколайович, який потрапив під обстріл, вийшовши по гарячу воду для дітей. Загинули волонтери зі швидкої допомоги, які залишилися в лікарні. Було вбито багато медперсоналу і мирного населення”, – розповідає Олексій Мудрий.
Подружжя працює в Теребовлі два місяці. Місцеві люди безкоштовно надали їм житло. Кажуть, тут розпочали нове життя і після війни повертатися до Маріуполя не планують.
У Теребовлянській лікарні працевлаштували 16 медиків з інших областей. Завдяки цьому у медзакладі запровадили нові методики лікування, – розповів директор лікарні Михайло Никеруй.
“За короткий термін нам довелося закупляти обладнання, яке досить дороге. Але ми зі свого бюджету змогли це забезпечити”, – каже Михайло Никеруй.
Загалом в області надали роботу 95 медикам-переселенцям, – розповіла речниця обласного департаменту охорони здоров’я Юлія Нагорна.