За даними слідства, підозрюваний організував отримання у військовій адміністрації дозволів на виїзд за кордон для 74 чоловік призовного віку як водіїв, які, згідно з його інформацією, мали перевозити медичні товари та гуманітарну допомогу для потреб військових частин. Однак ці особи не брали участі у волонтерських заходах і, потрапивши за кордон, не поверталися до України.
Встановлено, що депутат внесенням відомостей про військовозобов’язаних у систему “Шлях” давав їм можливість легально виїжджати за межі України під час дії правового режиму воєнного стану. Він систематично змінював попередньо створені документи щодо анкетних даних цих осіб, яких мав намір незаконно переправити до країн ЄС.
Наразі вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу для нього, а також перевіряється причетність інших осіб до злочину.
Досудове розслідування проводять слідчі Головного управління Нацполіції у Тернопільській області за матеріалами Управління СБУ у Тернопільській області та у взаємодії з Західним регіональним управлінням Державної прикордонної служби України.
Санкція інкримінованої статті передбачає від 5 до 7 років позбавлення волі з трирічним обмеженням права займати певні посади або займатися певною діяльністю.
Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинною у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Секретар Тернопільської міської ради Ігор Гірчак у 2023 році отримав більшу зарплатню ніж мер