Професія менеджера проєкту сьогодні дуже затребувана.Однак багатьом шлях до цієї посади може здатися складним. Але це не так, якщо пройти відповідне навчання — pm курси допоможуть вам отримати необхідні знання.
Що таке менеджер проєкту?
Керівник проєкту — це особа, відповідальна за керівництво та управління проєктами. Менеджер проєкту несе відповідальність за визначення, планування та виконання проєкту, координацію завдань і команд, бере на себе керівну роль.
Основні завдання менеджера проєкту
Обов’язки керівника проєкту починаються ще до самого проєкту, оскільки керівник проєкту також відповідає за визначення необхідності чи доцільності проєкту. Після того, як було прийнято рішення рухатися вперед із проєктом, це основні функції менеджера проєкту:
- Визначити, які ресурси знадобляться для реалізації проєкту та в які терміни.
- Підготувати план проєкту.
- Визначити стандарти якості, яким має відповідати кожен результат проєкту.
- Керувати командою проєкту та підтримувати її мотивацію.
- Відстежувати завдання проєкту, щоб перевірити будь-які відхилення від цілей.
- Передбачати ризики, пов’язані з проєктом, і керувати ними.
- Здійснювати управління постачальниками.
Чому важливо мати сертифікат?
Попри те, що бути хорошим менеджером проєкту залежить від вашого покликання та здібностей, спосіб підвищити свої шанси на працевлаштування — це володіння технічними та теоретичними навичками, які можна отримати лише завдяки академічній підготовці.
Деякі переваги сертифікації з управління проєктами:
- Наявність сертифіката робить вас більш привабливими для компаній, рекрутерів і роботодавців. Ви навіть можете претендувати на вищу зарплату.
- Ви опануєте професійну мову для спілкування у міжнародному та стандартизованому форматі.
- Менеджери проєктів є одними з найбільш потрібних фахівців на ринку.
- Ви станете частиною ексклюзивної спільноти, що допоможе зміцнити вашу професійну мережу.
- Ви демонструєте, що маєте досвід і підготовку, необхідні для ефективного управління проєктами.
Основні напрями роботи проєктного менеджера
До основних сфер діяльності проєктного менеджера належать:
Інженерна справа: від цивільної інженерії до інформатики — керівники проєктів стикаються з можливостями різного характеру та складності.
Архітектура: для будівництва та міського планування потрібні фахівці, як-от керівник проєкту з досвідом і підтвердженими результатами в управлінні складними проєктами.
Комунікації та реклама: цей сектор вимагає кваліфікованих фахівців, відповідальних за планування та проведення комунікаційних і рекламних кампаній.
Банківський сектор: керівник проєкту в цьому випадку повинен мати ґрунтовні знання з економіки та фінансів, щоб ефективно керувати проєктами такого типу.
Подайте заявку на потрібні вакансії
Тепер, коли ви знаєте, наскільки важливо визначити свої навички та отримати сертифікат, ви можете подумати про наступний крок: отримати роботу своєї мрії в управлінні проектами можливо. Пошук ідеальної роботи не є складним завданням, якщо ви чітко визначили свої цілі, отож
- Визначте галузь, в якій ви хочете працювати.
- Будьте знавцем ринку праці. Проведіть ретельне вивчення навичок, які шукають у секторі, який вас цікавить.
- Створіть своє резюме відповідно до характеристик і вимог, зазначених у вакансіях.
Коротко кажучи, менеджер проєкту може знайти роботу в багатьох секторах, де його навички управління проєктами високо цінуються. Пройдіть навчання у WIZECLUB і нехай вам щастить!